Popüler Konular : 132 yıllık mesaj... | Mart Sayısı Bayilerd... | Güneşe doğru... | Satır aralarında... | Yat turizmine bir da... |
Volvo Ocean Race’ten yeni haberler
Naviga
31.01.2017
A | a
Volvo Ocean Race’ten yeni haberler

Volvo Ocean Race 2017-18’in startına dokuz ay kala yeni haberler geliyor, heyecan da artıyor. Bugün Volvo Ocean Race cephesinden iki yeni haber geldi. İlkinde 2017-18 yarışının kesin rotası açıklandı. Buna göre yarış 22 Ekim’de Alicante’den start alacak. Alicante’den sonraki duraklar Lizbon, Cape Town, Melbourne, Hong Kong, Guangzhou, Auckland, Itajai, Newport, Cardiff, Göteburg olacak, finiş Haziran 2018’de Hollanda’nın Hague şehrinde verilecek.
 
Volvo Ocean Race’ten gelen diğer haber de bir önceki yarışta Iker Martinez dümenciliğinde yarışa katılan İspanyol takım Mapfre’nin start hattında yer alacağı oldu. Takımın dümeninde bu kez kimin olacağı henüz açıklanmadı. İspanya, bu yarışla dokuzuncu kez Volvo Ocean Race’te mücadele edecek.
 
Team Mapfre, Volvo Ocean Race’in 12’ncisine katılacağını açıklayan üçüncü takım oldu. Daha önce Team AkzoNobel (Hollanda) ve Dongfeng Race Team (Çin) katılacağını açıklamıştı. Team AkzoNobel’in dümeninde Hollandalı yelkenci Simeon Tienpont, Dongfeng Race Team’in dümeninde ise bir kez daha Fransız yelkenci Charles Caudrelier olacak.
 
Bir önceki yarışta büyük bir karar değişikliğiyle ‘one design’ (tek tip tekne) formatına dönüşen yarışın halihazırdaki yedi teknesi halen Lizbon’da elden geçiriliyor. 
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ

01 Mart Fırtına

06 Mart 3. Cemre (Toprağa)

14 Mart Husun Fırtınası

18 Mart Kocakarı Fırtınası

23 Mart Kozkavuran Fırtınası

26 Mart Çaylak Fırtınası

30 Mart Fırtına

TAKVİM
24
MART
CFM-BAYK Kış Trofesi IV. Ayak
Yer:Bodrum
Tarih:24 Mart-25 Mart
24
MART
Genç EAYK Üniversiteler Yarışı
Yer: İzmir Körfezi
Tarih:24 Mart-25 Mart
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri