Popüler Konular : Tarih değişikliği... | Navigasyon... | 6 Nisan'da barış ve ... | Mayıs navigasyon... | Mayıs navigasyon... |
6 Nisan'da barış ve kalkınma adına
Naviga
6.04.2017
A | a
6 Nisan'da barış ve kalkınma adına

Bugün Kalkınma ve Barış için Uluslararası Spor Günü. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin girişimi ile başlatılan ve Birleşmiş Milletler’in ilan ettiği Uluslararası Spor Günü’nün amacı sporun topluma hizmet etme ve barış için evrensel bir araç olma rolünü desteklemek. Uluslararası Olimpiyat Komitesi tam da bugünde 2016 Rio Olimpiyatları’nda tarihe geçen Mülteciler Takımı’nı bizlere bir kez daha hatırlatıyor. 
Tüm dünyadaki mültecilere umut vermesi ve barış sembolü olması için 2015 yılında başlatılan Mülteciler Takımı’na 10 atlet katılmaya hak kazandı. Sporcular Olimpiyat Köyü’nde onlara verilen evlerde yaşamaya başladı. 206 ulusal olimpiyat komitesi ile eşit şartlara sahip olan Mülteciler Takımı, 2016 Rio Olimpiyatları’nda dünyadaki 60 milyon mülteciyi temsil etti.
Olimpiyatlar bitse de takımın antrenmanları, eğitimi ve onlara verilen destek devam ediyor. Vatanları Güney Sudan, Etiyopya, Kongo ve Suriye olan Mülteciler Takımı daha iyi bir dünya ve barış için Olimpiyat bayrağı altında mücadele ediyor. Takımdan Yusra Mardini’nin dediği gibi “Aynı dili konuşmuyoruz, farklı ülkelerden geliyoruz ancak Olimpiyat bayrağı bizi birleştiriyor ve tüm dünyadaki 60 milyon insanı temsil ediyoruz. İyi insanlar ve iyi atletler olmak için elimizden gelen her şeyi yapabileceğimizi herkese göstermek istiyoruz.”
2012 yılında 14 yaşındayken kısa kulvar yüzme şampiyonasında Suriye için yarışan Mardini, evini kaybettiği için kız kardeşi ile birlikte ülkeden kaçmaya karar vermiş.
Lübnan’dan Türkiye’ye ardından da botla Yunanistan’a geçmeye çalışırken botları yavaş yavaş batmaya başlamış. Sporcu suya atlayıp bindikleri botu ve içindeki herkesi karşı kıyıya güvenle ulaştırmış.
https://www.youtube.com/watch?v=ZrEBjvaf9fE
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ

04 Mayıs Çiçek Fırtınası 

10 Mayıs Doğu Rüzgârları 

16 Mayıs Filiz Kıran Fırtınası 

19 Mayıs Kakulya Fırtınası (3 gün) 

23 Mayıs Ülker Fırtınası

30 Mayıs Kabak Meltemi (2 gün) 

TAKVİM
29
NİSAN
CFM-BAYK Kış Trofesi VI. Ayak
Yer:Bodrum
Tarih:29 Nisan - 30 Nisan
29
NİSAN
8. Jimmy Key Cup ve 5. Üniversail
Yer:Urla/İzmir
Tarih:29 Nisan - 30 Nisan
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri