YATED ile Pozitif Fuarcılık’ın anlaşması feshedildi


YATED Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Sirkecioğlu, bir süredir devam eden süreçle ilgili Naviga’ya açıklamada bulundu.

Yat ve Tekne Endüstrisi Derneği (YATED) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Sirkecioğlu, bir süredir devam eden süreçle ilgili Naviga’ya şu açıklamayı yaptı: “Pozitif Fuarcılık’ın edimlerini yerine getirmemesi, tek taraflı olarak yer değişikliği talebinde bulunması, Fuarın 19 – 27 Şubat 2022 de yapılması için tüm edimlerini yerine getiren katılımcılardan ilave ücret talep etmesi, sözleşmede olan bir takım katılımcı haklarından feragat edilmesini istemesi, İstanbul Fuar Merkezi ile Ocak ayında hâlâ yer kiralama sözleşmesi yapmaması, Odalar Borsalar Birliği’nin fuar takvimine girmek için müracaatta bulunmaması gibi nedenlerle, Üyelerimizin hak ve menfeatlerini korumak için sözleşmemizi  fesh ettik.

Artık bundan sonra CNR Holding bağlı şirketlerinin düzenleyeceği Boat Show’larda iş birliği içinde olmayacağız.

Boat Show’ları Derneğimizin kurmuş olduğumuz YATED Fuarcılık A.Ş. firması olarak düzenleyerek Sektörümüzün hizmetinde olacağız.

Büyük bir iyi niyetle CNR Holding kuruluşu Pozitif Fuarcılık A.Ş.  ile bu fuarı 19-27 Şubat 2022 de  yapmak için çok çabaladık. Maalesef kendileri edimlerini yerine getirmedikleri ve tek taraflı karar alma sürecinde oldukları için çözümsüzlüğe girdik.

Önümüzdeki süreçte isteğimiz ekim ayında denizde bir fuar ve şubat ayında karada bir fuar düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu konuda yer ve tarih çalışmaları yeni başlayacak.”