Jeanneau Velasco 43
Naviga
3.06.2015
A | a


Adını dünyanın en eski dillerinden biri olan Baskça'dan alan 'Kuzgun' anlamındaki Jeanneau'nun yeni modeli Velasco 43, ödül aldığı Düsseldorf'tan hemen sonra İstanbul'da podyuma çıkıyor.
 
CNR Avrasya Boat Show’un ödüllü güzellerinden Jeanneau Velasco 43, Karina Yatçılık standında misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Paris ve Düsseldorf’tan sonra Türkiye’de ilk kez Bu bir ilandır. Sil baştan sahneye çıkacak olan yat, Düsseldorf Boat Show’da ‘45 feet’e kadar motoryat’ kategorisinde ‘Avrupa’da Yılın Teknesi’ ödülüne layık görüldü. Jeanneau Velasco 43, serinin ilk modeli. İlham kaynağı ise süperyatlar. Durum böyle olunca üzerindekilere, daha küçük boyda süperyat konforu sunuyor. Teknenin en dikkat çekici b.lümlerinden biri geniş flybridge’i. Geniş oturma grubu, güneşlenme minderleri ve küçük mutfağıyla konuklarına bambaşka bir dünya sunan teknenin pruvasındaki geniş güneşlenme minderlerini de unutmamak lazım.
 
Salonda ise U şeklindeki oturma grubu ve mutfak sizleri karşılıyor. Başaltındaki ana kamarada çift kişilik ada yatak yer alıyor. İki tek kişilik yatağın bulunduğu diğer kamara ise sancakta konumlandırılmış. Her iki kamaranın da kendine ait duş-tuvaleti var. Özetle, geniş salon ve havuzluğa sahip Velasco 43, misafirlerine .zgürlüğün kapılarını ardına kadar açıyor. Dilediğinizce hareket edebilir, denizin tadına varabilirsiniz. Hangisini isterseniz emrinize amade. Velasco 43, iki adet 380 beygirlik Cummins motorları ile kendinden bekleneni fazlasıyla veriyor. Şaftlı motorun, joystick ile birleşimi ise teknenin hem seyir halinde, hem de manevralarda kolay bir kullanım sunmasına olanak tanıyor. Yakıt kapasitesi 1.200, su kapasitesi ise 400 litre olan Velasco 43, güçlü ve karakteristik bir dış görünüme sahipken, modern iç tasarımı ile dikkatleri çekiyor. Ve Tony Castro imzalı ezber bozan tasarımıyla her şeyi yeni baştan yazıyor.
 
Teknik özellikler:
Tam boy: 13,70 metre
En: 4,13 metre
Ağırlık: 10,10 ton
www.triodeniz.com