Yeni güzel, yeni adres
Naviga
2.02.2016
A | a


Azimut’un Cannes Yachting Festival’de dünya tanıtımını gerçekleştirdiği 72 Fly, önceki model Azimut 70’den sadece 4 feet uzun olmasına rağmen %25 daha fazla hacim sunuyor. Bu başarının altına imzasını atan isimlerden tasarımcı Stefano Righini yatı şu ssözlerle anlatıyor: “Azimut 72 Fly belli hedeflere ulaşmak için yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıktı: Dış mekanlardaki keyiften ödün vermeden ergonomik standartlarda mümkün olan en geniş iç hacmi yakalamak, ana salonda ve kamaralardaki ışığın rolünü vurgulamak. 72 Fly’ın gücü bu tarz araştırmasında yakalanan dış mekan ve iç mekan uyumundan geliyor.” İç mekan tasarımını üstlenen Carlo Galeazzi, Azimut 72 Fly’da amaçlarının “Mobilya tasarımında çizgisel ve kesintisiz bir hat oluşturmak” olarak özetliyor ve devam ediyor “Diğer bir odak noktası da aydınlatmaydı. Doğrudan ya da dolaylı aydınlatmayla mobilyalara dikkat çekerken iç mekanı da ferahlatıyor.”
CNR Avrasya Boat Show sırasında Türkiye’de ilk defa sergilenecek bu yatın fiyatı 3.200.000 euro.
Fiberglas gövdesi, yoğun şekilde karbonfiberle güçlendirilen Azimut 72 Fly, yeni tek parça gövde cam tasarımıyla ışıl ışıl bir salona sahip. Açık meşe-abanoz veya koyu meşe-sicomoro frise ahşap seçenekleriyle sunuluyor. Alt bölümde süit olarak tasarlanan ana kamara, üç geniş misafir kamarası ve iki kişilik mürettebat kamarası yer alıyor. 2X1400 mHP (1029 kW) MAN CR V12 motorlar ile 26 knot seyir hızına ve 31 knot azami hıza sahip. 5.200 litre yakıt, 1.100 litre su kapasitesi var. Boyu 22,64 metre olan yatın eni 5,50 metre.
Azimut Yachts’ın yanı sıra Avustralyalı Frauscher’in de Türkiye temsilciliğini üstelenen Concept Marin, Arnavutköy’deki merkez binasını Levent’e taşıdı. Concept Marine’in yeni adresi şöyle: Ebulula Mardin Cad. No: 21 Levent 34345 İstanbul.
www.conceptmarine.com