Sexy Fish Showboats Design Awards'tan ödülle döndü
Naviga
6.02.2017
A | a
Sexy Fish Showboats Design Awards'tan ödülle döndü

Showboats Design Awards 2017’nin sahipleri belli oldu. Tansu Yachts’ın 40 metrelik Sexy Fish’i en iyi iç yerleşim ve tasarım ödülünün sahibi oldu ve böylece dördüncü Neptün heykelini kazandı. Naviga’nın aralık sayısında röportaj yaptığımız Rıza Tansu aynı projenin altıncı gövdesi olan süperyatla ilgili olarak şunları söyledi:
“2010 yılında suya indirdiğimiz Ceylan ve 2011’de Monako’da sergilediğimiz Nomade teknelerimiz Mothership/Tigershark platformunun ilk örnekleriydi. Nomade'in tanıtımını yaptığımız 2011’den önce ve sonra süperyat tasarımlarını incelerseniz endüstriyi ne kadar etkilediğini görebilirsiniz. Bu platformun başarısını önceki 10 yıllık araştırma geliştirme ve uygulamamıza borçluyuz diye düşünüyorum. Sexy Fish bu platformun (Tigershark) son örneği. Tasarımlarımızda dikkat etmeye çalıştığımız yalınlık, işlevsellik, açık alanların fazlalığı gibi özellikler Sexy Fish’te de fazlasıyla mevcut.”
İç ve dış tasarımındaki Tansu Yacht imzasının yanı sıra, mimarı ve mühendislikte de Diana Yacht Design ismini taşıyan Sexy Fish’i bir de Hans-Maarten Bais’den dinledik:
“Monako’da çok olumlu tepkiler aldı. Bu enfes tasarım elbette sadece Tansu’nun eseri olabilirdi. Aldığımız en iyi yorum ise Tansu Yachts’ın önceki işlerini bilenlerin Sexy Fish’i inşa kalitesi, tasarım ve mühendislik bakımından bir adım öteye geçmiş bulmasıydı.”