Hawk 38
Naviga
3.06.2020
A | a
Hawk 38

Sunseeker köklerine dönüyor

İngiliz süperyat üreticisi Sunseeker’ın kurulduğu dönemde inşa ettiği yarış teknelerine bir gönderme niteliği taşıyan Hawk 38, tam bir hız makinesi. Günlük tekne olarak tanıtılan model, Mercury R400 dıştan takma motorlarla 62 knot’a ulaşıyor.

 

11,85 metrelik boyu 3,01 metrelik eni ile etkileyici bir çizgiye sahip Hawk 38’e bir bakan bir daha bakıyor. 43 dünya hız rekoru ve 55 dünya şampiyonluğu olan Fabio Buzzi (FB) Design ile Sunseeker ekibinin ortak çalışması olan yatın gövdesi, hızı optimize etmek ve gürültü iletimini en aza indirmek için tasarlamış. Ayrıca dengeyi sağlayan Hypalon 866 STAB tüpler de bordalara eklenmiş.

Mercury Racing Digital Zero Effort gaz koluna sahip çift Mercury R400 dıştan takma motorlarla, 62 knot’a ulaşan Hawk 38’in takip botu, yardımcı bot olarak ya da günübirlik geziler için kullanılabileceği belirtiliyor. Baş tarafta geniş bir alana sahip olan yatta dilerseniz güneşlenme alanında dinlenebilir, dilerseniz de tente ile gölgede vakit geçirebilirsiniz. Güneşlenme bölümünün devamında arkaya bakan U şeklindeki oturma alanı yer alıyor. Çabucak açılabilen ve neta edilebilen bir masa ile burası bir yemek alanına dönüştürülebiliyor. 

Dümen mahallindeki karbonfiber ve camdan üretilen siperlik, teknenin tasarımındaki çizgiyi devam ettiriyor. GPS ve kablosuz ağ özelliklerini destekleyen bir Simrad navigasyon sistemi ile donatılmış yatta tüm veriler 6 inç Evo 3 touch ekranda toplanıyor. Simrad ekranı CZone DC sistemiyle aydınlatma, fenerler, akü, pompalara anında müdahale edebiliyor.

Dümen mahallinde iki sıra ikişer tek kişilik koltuk konumlandırılmış. Kıçta ise üçlü yan yana oturma alanı düşünülmüş. Dümen altındaki tuvalet bölmesi, iki çekmeceli buzdolabı ve çok sayıda saklama alanı da Hawk 38’in gizli silahları.


 

Sunseeker’ın CEO’su Christian Marti “18 yıl öncesine kadar XS2000 ve XS Sport’ta FB Design ile çalışmış olan Sunseeker, performans alanına her zaman hükmetti ve teknolojik açıdan en gelişmiş yeni modeliyle bu başarısını ve liderliğini devam ettirecek” sözleriyle modele duyduğu güveni dile getiriyor.

 

Sunseeker Hawk 38’in teknik özellikleri

Tam boy: 11,85 metre
En: 3,01metre
Su kesimi: 0,80 metre
Ağırlık: 5.000 kilogram
Yakıt kapasitesi: 700 litre
Su kapasitesi: 100 litre
Pis su kapasitesi: 50 litre
www.sunseekerturkey.com