Popüler Konular : Nisan navigasyon... | Trio Deniz tekneleri... |
Nordhavn 120
Naviga
3.06.2015
A | a


Nordhavn’ın ilk süperyatı Nordhavn 120, sahibinin verdiği isimle Aurora, denize indikten kısa süre sonra iki önemli ödüle aday gösterildi. Ev konforunda tasarlanan keşif tipi Nordhavn 120, markanın artık süperyatta da iddialı olduğunu gösteriyor.
 
Kuzey denizi balıkçı trawler’larına benzer tekneleriyle tanınan ve zorlu denizleri sevenler için üretilen Nordhavn geçen yıllarda 86 feet ile işi büyütmüştü. Nordhavn 120 ile süperyat dünyasına merhaba diyen marka, World Superyacht Awards’ta 500 GT altında deplasman tipi motoryat kategorisinde, International Yacht and Aviation Awards’ta ise iç tasarım kategorisinde ödül adayı. Her iki ödülün kazananları da mayıs ayında belli olacak ancak ilk modelle bu önemli ödüllere aday olması dahi Nordhavn’ın başarısını gösteriyor.
 
Mühendisliği ve dış çizgileri Jeff Leishman’a, iç tasarımı ise Destry Darr Designs’a ait olan Aurora, tamamen sahibinin istekleriyle yaratılmış. Zarif ama güçlü hatlarıyla dikkat çeken keşif tipi Nordhavn 120, denizleri iyi karşıladığı gibi konuklarını da iyi ağırlıyor. Geniş alanlar ve lüksün hakim olduğu dört güverteli Aurora, bir ana ve dört suit kamarada 10 misafir ağırlayabiliyor. Salon, Amerikan kiraz ağacı, krem halılar ve mermer zeminle zengin bir görünümde. Doğal kumaştan duvar panelleri de sıcak bir ortam yaratıyor. 10 kişilik yemek masası oturma bölümünden ayrı konumlandırılmış. Teknenin onyx ve mozaik işleri de dikkat çekici. Ana kamara, diğer kamaralardan farklı olarak ana güvertede yer alıyor. Pencereleri, hemen önündeki uzanma koltuğu ve çok geniş yatağın bulunduğu ana kamarada, birinde büyük bir küvet olan iki ayrı banyo var. Ana kamaranın ayrıca kendine özel bir oturma-TV izleme odası bulunuyor. Alt güvertede ise baş tarafta ikişer kişilik iki mürettebat kamarası ve mürettebata ait salon yer alıyor. Üç adet çift kişilik, bir de iki tek yataklı kamaraların hepsi özel banyolu.
 
Nordhavn 120 sadece konuklar değil kaptan için de lüks bir tekne. Üst güvertede, kaptan köşkü ve arkasında kaptanın ofisi ve kamarası kıç tarafta ise skylounge yer alıyor. Denize yüksekten bakan skylounge, oturma grubu, barı ve açık bölümdeki şezlongluyla keyifli. En üstte, flybridge’te ise donanımlı bir mutfak, oturma grubu, ikinci bir kumanda mahalli ve dört kişilik jakuzi var.
 
Teknik özellikler:
Tam boy: 36,75 metre
En: 8,51 metre
Yakıt kapasitesi: 66.245 litre
Su kapasitesi: 9.464 litre
Seyir menzili: 3.000 deniz mili
Ağırlık: 385 ton
Motor: 2X965 HP MTU 2000 M72
www.emekmarin.com
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ

03 Şubat Fırtına

07 Şubat Fırtına (2 gün)

13 Şubat Fırtına

20 Şubat 1. Cemre (Havaya)

23 Şubat Fırtına (3 gün)

27 Şubat 2. Cemre (Suya)

28 Şubat Fırtına

TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri