Popüler Konular : Üç Türk denizcisi ku... | Meeting the Legend... | Kariyere bir mola... | Bundan böyle düşüner... | Pedalla deniz el ele... | Kötü durum senaryola... |
Akıllı tekneler
Naviga
28.07.2015
A | a
Akıllı tekneler

 Eğlence ve otomasyon sistemleri üreten Encore, Control4 akıllı ev çözümlerini tekne yaşamına konfor katmak için yeniden tasarladı. Control4 aydınlatmadan, mobil uygulamalara, merkezi kontrol ünitelerine kadar farklı çözümlerle kamara yaşamına renk katıyor.


Aydınlatma
Her kamaradaki havayı ve ortamı değiştirmek için belirleyici noktalardan biri aydınlatma. Control4 aydınlatma kontrol modülleri farklı taleplere hitap eden ekonomik, kurulumu kolay çözümlerle teknenin her köşesinde farklı bir atmosfer yaratmanıza imkan veriyor.

* Hızlı aktarım amaçlı parça kurşun veri bağlantısıyla sorunsuz kurulum için DIN Rail montaj modülleri sayesinde pratik.
* Uygun, zahmetsiz ortam ayarlaması için sezgisel kullanıcı arayüz aracılığıyla aydınlatmayı kontrol ediyor.
* Sadece aydınlatma seçilebildiği gibi istenirse bütünüyle müzik, sinema veya güvenlik ayarlarıyla birleştirilebiliyor. Aydınlatma senaryoları tek tek kamaralar veya tekneye geliş, gidiş, parti ve güvenlik ayarları için ayarlanabiliyor.

İklimlendirme
Mevcut sıcaklık durumuna göre değiştirip tanımlanmış belli senaryolara göre önceden aktif ederek mekana girildiğinde sıcaklık seviyesinin hazır durumda olması sağlanabiliyor. Mekan terk edildiğinde otomatik olarak kapanıyor. Birçok değişik sisteme sadece yazılım ya da bir gateway aracılığı ile bağlanarak yönetilebiliyor.

Perde ve motorlu kontroller
Motorlu perdeler, otomatik kapılar ya da aklınıza gelebilecek diğer motorlu ekipmanın kontrolü tek tek ya da bir arada yapılabiliyor; senaryolara göre otomatik hareket etmesi sağlanabiliyor. Örneğin; perdeler sabahları otomatik olarak açılabiliyor.

Medya ve eğlence sistemi kontrolü
Teknedeki kamara alanını medya sistemine göre planlama zorunluluğunu ortadan kaldıran sistem, bu gürültü, ısı ve hacim kaybına neden olan cihazları tek bir merkezde topluyor. Profesyonel dağılım sistemi ile ihtiyaç duyulan alanlara görüntü ve sesi ulaştırıyor.Telefonundan kablosuz müzik aktarma, internetten ya da müzik bankasından çalma listeleri oluşturup dinleme veya film bankasından seçim yapma özellikleri sunuyor. Teknenin her yerinde aynı müziğin güçlü bir şekilde oynatılmasını sağlayacak parti modları yaratılabiliyor. Yemek ve oturma alanlarının birlikte hareket etmesini sağlayacak yemek davet senaryoları uygulanabiliyor.

Mobil uygulamalar (iPhone/iPad/Android/IOS/PC)
Control4 sistemi, iPhone, iPod Touch veya iPad ile kullanılabiliyor.
* Güvenlik sistemi yönetimi, bölge ve tüm tekne kontrolü, medya çalar cihaz kontrolü ve mobil cihazınızdan Rhapsody müzik desteği de dahil olmak üzere Control4 sisteminin tüm özelliklerine sahip.
* Mobil uygulamalarla tüm sistem kontrol edilebiliyor, müzik ve film seçimi yapılabiliyor, hatta teknenin etrafındaki IP kameralar görüntülenebiliyor.
* MyControl4 hesabından abonelik kodları yönetmek, eklemek ve tek bir düğmeyle kolayca projedeki cihazları belirleyip tanıtmak mümkün.

Merkezi yat kontrol ünitesi
Control4’ün montaj temeli olarak geliştirilmiş HC-800 yüksek performanslı çift çekirdekli 1.8 GHz işlemci, etkileyici kontrol becerisi ve tasarıma sahip.
* Dokunmatik ekran, uzaktan kumanda veya TV ekran navigatörüyle anlık, sezgisel kontrol sağlıyor.
* Yeni nesil çekirdek ve ZigBee işlemciler aydınlatma ortamları, güvenlik-otomasyon işlevlerini kontrol etmek, geniş müzik veya video kütüphaneleriyle etkileşimde bulunabilecek hız ve sistem yanıt seviyesi sunuyor.
* Dijital müzik denetimi, dört audio çıkış (iki analog, bir dijital ve bir HDMI) ve analog audio girişiyle ikinci bir medya oynatıcıya gerek kalmadan dört bölgeli bir müzik deneyimi yaşatıyor.
* Raf montajlı kurulumlarda kablosuz performans için harici antenler ve opsiyonel 3 metrelik antenle entegre Kablosuz-N ve ZigBee çekim performansında artış sağlanabiliyor. * SATA ve USB portları, müzik ve video içeriği olan harici belleklere bağlantı sağlıyor.
www.encore-eas.com
Etiketler :
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ

01 Temmuz Yaprak Fırtınası

03 Temmuz Sam Yelleri

06 Temmuz Fırtına

09 Temmuz Çark Dönüşü Fırtınası

11 Temmuz Bevarih rüzgarları sonu

16 Temmuz Fırtına (2 gün)

18 Temmuz Sıcakların artması

26 Temmuz Kara Erik Fırtınası

TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri