Popüler Konular : Oda Boro’yu kaybetti... | Ekmek teknesi... | Kefalonya’dan Korint... | Sorulara yanıtlar?... | Nefes alan dünya ve ... | Dromeas Yachts D28CC... |
Vicem 46 M - Vicem Yachts
Naviga
28.07.2015
A | a
Vicem 46 M - Vicem Yachts

 Süperyat dünyasının hızlı bir giriş yapan Vicem Yachts, Vicem 46M ile Cannes Boat Show'da 14 Eylül'de gerçekleştirilen World Yacht Trophies organizayonunda 'En iyi iç tasarım ödülü'nü aldı.


Vicem Yachts, geçen sene ardı ardına ilk süperyatlarını inşa etti ve suya iner inmez dikkatleri üstüne toplamaya başladı. Önce Vicem 107 World Superyacht Awards’a aday gösterilirken şimdi de Vicem 46M, World Yacht Trophies’de, 24-50 metre arasında ‘En İyi İç Tasarım .dülü’nü aldı. Absolute, Fairline, Lazzara, Benetti, Canados, Heesen, Moonen, CRN, Rossinavi, Ferretti, Lurssen ve Feadship gibi markaların da aralarında bulunduğu 200’den fazla adayla yarışan Vicem 46M’nin Art-Line imzalı iç mekanlarında, birçok farklı malzeme uyumlu şekilde bir araya getirilmiş. Buna rağmen karmaşadan uzak, dinlendirici bir atmosfer yaratılmış olması dikkat çekici. Vicem Yachts’ın CEO’su Sebahattin Hafızoğlu, “2013’te inşa ettiğimiz dört megayatımızdan ikisinin uluslararası yatçılık .düllerinde aday gösterilmesi bizim için büyük mutluluk. ‘En İyi İç Tasarım’ ödülü alan 46M projesinin parçası olmak, markamızı ve Türkiye’yi dünyaya tanıtmaktan mutluyuz. Şimdi de Vicem 32M ve 35M’nin benzeri veya daha farklı başarılar almasını umuyoruz” dedi. 1/1 Vicem 46 M, World Yacht Trophies’de ayrıca ‘En İyi İç Yerleşim’ ve ‘En Yenilikçi Yat’ .düllerine de aday gösterilmişti. Zira 200 tona yakın ağırlığı ve 2X3650 HP MTU motorlarıyla 28,5 knot hıza ulaşması Vicem 46M’i uluslararası piyasada dikkat çekici yapan bir başka özellik oldu. Hafızoğlu, süperyat işine girerken “Hafif, zarif ve hızlı süperyatlar inşa eden bir marka olarak anılmak istiyoruz” diyerek Vicem Yachts’ın iddiasını henüz o günlerde vurgulamıştı. “Bu boy bir yatta, hele ki performans beklentiniz varsa doğru gemi inşa mühendisiyle çalışmak çok önemlidir. Kimse bu konuda Frank Mulder kadar deneyimli değil.” Altı misafir ve dört mürettebat kamarasına sahip 46M’nin ana kamarası 9,24 metrelik tekne eninin tümünü kullanıyor. Tekne sahibinin rahatı için tasarlanan b.lümde bir ofis ve özel spor salonu bulunuyor. Geniş banyoda ise jakuzi yer alıyor. Diğer altı misafir kamarası da son derece geniş, özel banyolarıyla rahat. Üst güvertedeki salon ise çepeçevre camları ve etrafında yürüme yolu ve balkon gibi uzanıp başüstüne açılan açık mekanıyla çok keyifli bir b.lüm. Güneşlenme katı geniş yayılma alanları, oturma grubu, masası ve barıyla günün çoğu vaktinde misafir ağırlayacak gibi g.rünüyor. Süperyat 31 Ekim-4 Kasım tarihlerinde de ABD’deki Fort Lauderdale International Boat Show’da sergilenecek. Vicem 46 M’nin liste fiyatı 32,5 milyon dolar olarak açıklandı.
www.vicemyacht.com
Etiketler :
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ
03 Haziran
09 Haziran
22 Haziran
27 Haziran
Fırtına (2 gün)
Fırtına (2 gün)
Gündönümü Fırtınası
Kızıl Erik Fırtınası
TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri