Popüler Konular : YATED'den fuarlarla ... | Tatlı sert adalar: A... | Alarga planlaması... | Rüzgâr gücüyle kargo... | İlk gideceğim yer...... | Daha ne isteyeyim?... |
'Cup'ışmaya doyamadık
Naviga
2.09.2015
A | a


'Cup'ışalım mı? Günleri Powered by Volvo Car Turkey
12 yıldır Naviga dergisi tarafından düzenlenen ve sabırsızlıkla beklenen 'Cup’ışalım mı? Yelken Yarışları'nı bu sene boyut değiştirdik ve bir deniz festivaline dönüştürdük. En çok katılımlı, en bol ödüllü, en eğlenceli partiye sahip organizasyonun festival hali de eski günlerini aratmadı. Sadece yelkencileri değil, Stand Up Paddle'dan (SUP) rüzgâr sörfüne kadar farklı su sporlarına bünyesine katarak 7'den 70'e her denizseveri kendine çekmeyi başardı.

Organizasyonun ev sahibi ve sponsorlarından D-Marin Turgutreis, Blue Point'te 11 Eylül Cuma akşamı düzenlenen 'Kaptanlar Toplanıyor' buluşmasından 13 Eylül'de D-Marin Yacht Club'daki 'Cup’arty'e kadar şenlik yeri gibiydi. Etkinlik mekanları arasında tüm ulaşım Volvo’nun V40, V40 Cross Country, S60 ve XC90 modelleriyle sağlandı, konuklar Volvo konforundaki bu kısa yolculuklar ve test sürüşlerinin keyfine doyamadı. Her 'seyir günü' sabahı ekipler D-Marin Yacht Club'daki kahvaltıda rota ve hava durumu hakkında görüş alışverişinde bulundu. Aynı esnada havuz başında SUP üzerinde yoga seansları devam ederken, bazı ekip üyeleri de dünya sıralamasında ikinci sırada yer alan milli windsurf sporcumuz Lena Aylin Erdil'den windsurf taktikleri aldı.
30 tekne 'Cup'ışma parkurunda yerini aldı, mücadeleden önce ekipler Sadun Boro ve şehitler anısına saygı duruşunda bulundu. Ardından rüzgârın cömertliğiyle dolan yelkenler Bodrum'un eşsiz doğasında objektiflerimize unutulmaz kareler armağan etti. Karaya dönünce etkinlik biter mi, cumartesi günü havuzda SUP eğitimi ve ardından SUP yarışı vardı. SUP'çular D-Marin Turgutreis'in büyük havuzunda ter dökerken hem ekip arkadaşları hem de marina ziyaretçileri onlara tezahürat yaptı. Havuza düşenler, kazanamayıp rakiplerini düşürmeye çalışanlar, SUP'ta yeni taktikler geliştirenler... Kısacası bu yarışta kural yok, kahkaha çoktu! Akşamüstü 'saate sığmayıp saatlerce süren' happy hour'da en hızlı SUP'çular ödüllerini aldı; ayrıca Eastmarine katılımcılar arasında yaptığı çekilişle altı kişiye tekne kıyafetleri hediye etti. Tüm marina 'cup'ışma kahkahalarıyla yankılandı durdu... Pazar günü 'Cup'ışma parkuru yelkenli yatların yanında denize çıkan windsurf'lerle şenlendi. 9-16 yaş arası 21 çocuk önce Lena Aylin Erdil'den bilgi ve taktik aldı, ardından denizde mücadele başladı. Ailelerin ve basının Blue Point’ten takip ettiği 'cup'ışma sonunda en hızlı rüzgâr avcıları hediyeleri kucakladı. Aynı günün akşamı, yelkenli yatların en hızlıları da Cup’arty'de hediyelerini aldı.

Volvo Car Turkey, D-Marin Turgutreis, Swissotel, B&G, Bushnell, Quantum Sails, Kaya Ropes, Tekno Marin, Sorg Yelken, Haute Boards, Eastmarine, Gaastra'nın sponsor olduğu etkinlikte hediye biter mi? 'Cup'ışanlar iyi bilir, bitmez! Parti için planlanan İskender Paydaş konseri yaşanan terör olayları sebebiyle iptal edilmişti ama Naviga dergisi kurucularından ve aynı zamanda eski bir müzisyen olan Turgay Noyan, oğlu Deniz Noyan ve opera sanatçısı Aslı Güven geceyi müziksiz bırakmadı. ‘Cup’ışalım mı? Günleri Powered by Volvo Car Turkey yıllar içinde klasikleşen kalitesini devam ettirerek parkuru, hediyeleri ve eğlencesiyle dopdolu bir festivali ardında, 'Cup'ışmanın tadını da damağımızda bıraktı. Seneye buluşmak üzere...

Ayrıntılar için yarışın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.
www.cupisalimmi.com
 

 

           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
İSTANBUL   MUĞLA   GÖCEK
İZMIR WEATHER   MARMARIS WEATHER   ANTALYA
 
FIRTINA TAKVİMİ

03 Ekim Kuş Geçimi

04 Ekim Koç Katımı

14 Ekim Meryem Ana

18 Ekim Kırlangıç

21 Ekim Bağ Bozumu     

27 Ekim Balık (3 gün)

TAKVİM
31
EKİM
BAU Trofesi 4. Ayak
Yer:İstanbul Boğazı
Tarih:31 Ekim
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri