Popüler Konular : Sanal yarış, gerçek ... | 10 soruda elektrikli... | Üç mü, dört mü?-Rota... | Suyun altı da önemli... | Üç Türk denizcisi ku... | Meeting the Legend... |
Rolex Middle Sea Race’te dört Türk takımı
Naviga
13.10.2015
A | a
Rolex Middle Sea Race’te dört Türk takımı

Akdeniz’in en zorlu açık deniz yarışlarından Rolex Middle Sea Race’te bu yıl dört Türk takımı yarışıyor: Arkas Flying Box (Ker 40), Tekno Barrisol-Keyif 60 (Grand Soleil 45), Green Dragon ve Black Betty (VO70).

Malta Adası’nda düzenlenen yarışın geçen gün yapılan koyiçi etabında Arkas Flying Box sınıfında birinci, genel sıralamada ise ikinci oldu. Tekno Barrisol-Keyif 60 da ilk üçte sürdürdüğü yarışı cenovası yırtılınca sekizincilikle tamamladı. Yarışın bu sabah start alan yaklaşık 600 deniz millik açık deniz etabında ise takımlar Sicilya’nın etrafını dolaşacak.

Her yıl 100’den fazla tekneyle en geniş katılımlı yarışlardan biri olan Rolex Middle Sea Race’in bu yıl düzenlenen 36’ıncı edisyonuna dünyanın farklı ülkelerinden toplam 116 tekne katılıyor. Geçen yıl sadece Keyif 60’ın Türkiye’yi temsil ettiği yarış 122 tekneyle katılım rekoru kırmıştı. Ancak fırtına sebebiyle birçok takım mücaeleyi bırakmak zorunda kalmıştı. Rolex Middle Sea Race’in açık deniz etabınıhttp://www.rolexmiddlesearace.com/tracker/#pt linkinden ya da telefonunuza indirebileceğiniz uygulamayla canlı olarak takip edebilirsiniz. Yarışla ilgili yazımızı ise kasım sayımızda okuyabilirsiniz.

Rolex Middle Sea Race’e katılan Türk takımlar ve ekip üyeleri şöyle:

Arkas Flying Box: Serhat Altay, Tolga Yağlı, Martin Watts, Onur Tok, Tuğrul Elbirler, Yiğit Çula, Serkan Yapan, Sergen Birincioğlu, Altuğ Şenermen.

Tekno Barrisol-Keyif 60: Elif Gümrük Mokran, Ercüment Gümrük, Daniel Mokran, Berk Arat, Yiğit Eroğlu, Kaan İş, Erhan Karaca, Barış Ünlü, Yüce Öneyli, Ayberk Sözen, Uraz Yürekli.

Exit/Green Dragon: Ali Uzun, Atilla Marangozoğlu, Batu Akbal, Barış Selamioğlu, Cem Davutoğlu, Emre Derman, Galip Selçuk, Gizem Esendemir, Hakan Burkut, Kerem Kızıldeniz, Mustafa Serdaroğlu, Neslihan Gerek, Sonay Demirer, Turgut Derman.

Black Betty: Ekrem Yemlihaoğlu, Kaan Yemlihaoğlu, Halil Akar, Sermet Fındık, Gülten Karan, Cansu Cemaloğlu, Bora Olcav, Saliha Yılmazçelik, Cem Deniz Namlı, Bora Balya, Zeynep Bozdoğan.

www.rolexmiddlesearace.com

 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ

01 Temmuz Yaprak Fırtınası

03 Temmuz Sam Yelleri

06 Temmuz Fırtına

09 Temmuz Çark Dönüşü Fırtınası

11 Temmuz Bevarih rüzgarları sonu

16 Temmuz Fırtına (2 gün)

18 Temmuz Sıcakların artması

26 Temmuz Kara Erik Fırtınası

TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri