Popüler Konular : Mayıs Navigasyon... | Gücü motorlarında... | Dalgalarla dans... | Oda Boro’yu kaybetti... | Ekmek teknesi... | Bu süreçte mar... |
Transat Jacques Vabre'da tekne alabora oldu
Naviga
27.10.2015
A | a


İki kişilik ekiplerin yarıştığı, en uzun rotalı Atlantik geçişi yarışı Transat Jacques Vabre’da, Ultime sınıfında yarışan trimaran Prince de Bretagne alabora olarak ters döndü. Lionel Lemonchois ve Roland Jourdain’in yarıştığı maksi trimaran, Kuzey Atlantik’te, La Coruna’nın yaklaşık 140 deniz mili açıklarında yaklaşık 25 knot havada seyrederken ters döndü. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilen yarışçılar, halen trimaranın içindeki özel korunaklı bölümde kurtarılmayı bekliyor. Bu arada 25 Ekim Pazar günü Fransa’nın La Havre Limanı’ndan start alan filoda Class 40, IMOCA 60, Multi 50 ve Ultime sınıflarında 42 tekne yarışıyor. Ancak yarışın daha ikinci gününde filo fire vermeye başladı. IMOCA 60 sınıfında Maitre Coq ve Edmond de Rothschild teknelerinde meydana gelen hasarlar nedeniyle yarışı bırakmak zorunda kaldı. Yarışta halen Ultime sınıfında Sobedo, IMOCA 60’ta Hugo Boss, Multi 50’de Ciega Village, Class 40’ta da Bretagne Credit Mutuel Elite lider durumda.
 
Tarihi kahve ticareti rotasında, iki yılda bir düzenlenen Transat Jacques Vabre, Brezilya’nın Itajai şehrinde son bulacak. 
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ

04 Mayıs Çiçek Fırtınası

10 Mayıs Doğu Rüzgârları

16 Mayıs Filiz Kıran Fırtınası

19 Mayıs Kakulya Fırtınası (3 Gün)

23 Mayıs Ülker Fırtınası

30 Mayıs Kabak Meltemi (2 Gün)

TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri