Popüler Konular : Oda Boro’yu kaybetti... | Ekmek teknesi... | Kefalonya’dan Korint... | Sorulara yanıtlar?... | Nefes alan dünya ve ... | Dromeas Yachts D28CC... |
Caddebostan’da haftasonu hızlı geçti
Naviga
31.07.2016
A | a


29 Temmuz Cuma günü İstanbul parkurunda iki yarış yapılması planlandı. Biri Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen NG Hotels Farr 40 Türkiye Şampiyonası, diğeri Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’ydı.
NG Hotels Farr 40 Türkiye Şampiyonası planlandığı gibi üç yarışla hızlı bir başlangıç yaptı. 7 Bela Huafon, Acadia 7, Borusan Racing-Çılgın Sigma, Eker Tombul Ayran-Cheese IV, Farrfara, Ford Otosan-Fenerbahçe 2, Goblin 5 ve Renault Farr Away’in katıldığı şampiyonada ilk günün galibi Erhan Uzun yönetimindeki FarrFara oldu.
Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası ise rüzgârın 28-29 knot’a kadar çıkması sebebiyle ertelendi.
İkinci gün rüzgâr NG Hotels Farr 40 Türkiye Şampiyonası parkuruna gelmekte nazlandıysa da ilk yarış startı planlandığı gibi saat 12:00’de verildi. Üç yarışın ardından FarrFara liderliğini koruyordu.
Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası 2016’da Arçelik A.Ş., Eker, Fiba Faktoring, Ford, Garanti Bankası, Garanti Emeklilik, Innova, Türk Telekom, Minerva ve AÇEV’in kadın yelken takımları kupa için mücadele etti ve iki günün sonunda Türk Telekom birinci, Garanti Bankası ikinci Arçelik üçüncü oldu.
Büyük Kulüp'ün ev sahipliğini üstlendiği NG Hotels Farr 40 Türkiye Şampiyonası da bugün yapılan yarışlarla tamamlandı. Üç günde de liderliği bırakmayan Farrfara şampiyonluk kupasını kazanan takım oldu. İkinci Eker Tombul Ayran-Cheese IV, üçüncü ise Goblin 5'ti.

 
Etiketler :
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ
03 Haziran
09 Haziran
22 Haziran
27 Haziran
Fırtına (2 gün)
Fırtına (2 gün)
Gündönümü Fırtınası
Kızıl Erik Fırtınası
TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri