Popüler Konular : Gücü motorlarında... | Dalgalarla dans... | Oda Boro’yu kaybetti... | Ekmek teknesi... | Bu süreçte mar... | Kefalonya’dan Korint... |
Naviga Yayınları'nın yeni kitabı
Naviga
5.01.2018
A | a
Naviga Yayınları'nın yeni kitabı

Gerçek bir yolculuk hikayesi
“Toprakları yeni keşfedilmiş bir diyarı anlatmak zor. Oranın renkleri, duyguları, kelimeleri burada ancak bir dans veya bir şarkıyla ifade bulabiliyor. Ve bazen de bir şiire dönüşebiliyor. Ben o şarkıyı hatırladığım tüm tınılarıyla paylaşmaya çalıştım. Dansı ise hayatımda devam ediyor.”
 
Yazarın bu sözleri ile başlıyor Ayahuasca Yolculuğu… Gerçekten de detaylandırması zor; rüyalarını ve bazı işaretleri takip edip ani bir kararla iki haftalığına çocuklarını, eşini arkasında bırakarak Amazonlara giden bir kadının sıra dışı deneyimlerini aktaran bu kitabı anlatmak... Çocukluğundan beri devam eden kendini ve dünyayı anlama çabasını, yoluna çıkan ustalarıyla derinleştiren, bir çok defa kendi ölümüyle ve tekrar doğumuyla yüzleşen Kübra Saatçıoğlu’nun bu bireysel yolculuk hikayesi önceleri bir düş olarak başlıyor, ardından gerçeğe dönüşüp yazıya dökülüyor ve Naviga Yayınları bu ‘düşten gerçeğe’ yolculuğu kitaplaştırıyor.
 
Saatçıoğlu; “Ben, bu kitaba konu olan şeyleri yaşarken bunu sadece 'kendi' hikayem zannediyordum. Oysa, o notlar kitaba dönüştükçe tüm hikayelerin 'tek' hikaye, tüm yolların tek yol olduğunu öğrendim. İşte bu yüzden umarım siz de hikayeye katılır ve bunu çoğaltırsınız.” diyerek okurlarını bu eşsiz deneyime ortak olmaya davet ediyor. Ayahuasca Yolculuğu ile şamanizmin ana taşları üzerinden Ayahuasca bilgeliğinin gerçeküstü dünyasına girecek ve belki de kendi yolculuğunuzun ilk adımlarını atacaksınız.
Ayahuasca Yolculuğu’na, www.denizkutuphanesi.com başta olmak üzere online kitap satış sitelerinden ve seçkin kitabevlerinden ulaşabilirsiniz.
 
Kübra Saatçıoğlu, 1975 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Ankara sevgisine ağır basan Ege aşkıyla üniversite eğitimi için İzmir’i seçti. Mimarlık Fakültesi Şehir Planlama lisans eğitimimden sonra Turizm İşletmeciliği yüksek lisansı yaparak Turizm Planlaması üzerine tezini yazdı. Doktora eğitimi sırasında hayat akışını her anlamda değiştirdi. Son on senesi denizcilik sektöründe geçen profesyonel çalışma hayatı içinde, deniz ile ilişkisini artırarak devam ettirdi. Evli ve iki çocuk annesi olan yazar, izlediği Şamanik yolda kendi üzerindeki keşiflerini sürdürürken grup ve bireysel çalışmalar düzenlemeye de devam etmektedir.
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ
03 Haziran
09 Haziran
22 Haziran
27 Haziran
Fırtına (2 gün)
Fırtına (2 gün)
Gündönümü Fırtınası
Kızıl Erik Fırtınası
TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri