Popüler Konular : Denizlerde Marks & S... | Nisan Navigasyon... | Venedik'te yaz rüyas... | Tekne stabilitesi... | Denizci bağları... | ‘Hayatı ertelememe’ ... |
Satır aralarında
Tuba Noyan
7.03.2018
A | a


Deniz mevsimini kışın kapatanlar için hasretin bitmesine az kaldı... Cemreler birer birer düşerken, bu yıl marta kadar karanlık ve soğuk yüzünü göstermeyen kış, umarım son dakika bize kazma kürek yaktırmaz... Yaz-kış denizde olsak da bu şubat ayında karaya vuranlar arasındaki yerimizi aldık... Malum İstanbul’un iki ayrı ucunda, üç hafta sonunu kapsayan uzun bir fuar maratonundaydık.

Meriç Köyatası’nın Denizde Yaşamak isimli kitabının geliştirilmiş üçüncü baskısını satışa sunduğumuz 17 günlük fuar dönemi, aynı zamanda uzun süredir hayalini kurduğumuz ‘deniz kütüphanemizin’ de temellerini sağlamlaştırmamıza vesile oldu. Yeni projemiz www.denizkutuphanesi.com sadece Naviga’nın değil, tüm deniz yazarlarının buluşma noktası olma yolunda emin adımlarla yürüyor ve her geçen gün büyüyor. Standımıza gelen denizci dostlarımız, kitap çeşitliliğinden duydukları memnuniyeti dile getirse de biz önümüzde kat edilecek uzun bir yol olduğunun bilincindeyiz. Amacımız ülkemizin denizci yazarlarını, dilimize çevrilmiş yayınları, bilimsel kitapları tek bir çatı altında toplayabilmek. Türkiye’nin ilk ve tek deniz kültürü dergisi olarak bu, zaten bizim en önemli görevimiz; bana göre ise alın yazımız...

Geçen yıl D-Marin’in katkılarıyla, işadamı Sayın Cem Kozlu’nun kaleme aldığı Dalmaçya Kıyıları gezi kitabını bu yıl Hülya Leigh çevirisiyle İngilizce olarak yayınladık. Bu kitap aynı zamanda Naviga’nın ilk İngilizce yayını olma özelliğine de sahip. İçinde alternatif gezi rotalarının olduğu bu rehber kitabı, D-Marin’lerde bulabileceğiniz gibi, önümüzdeki aylarda dergimizle birlikte sizlere ulaştırabilmek için de kolları sıvadığımızın müjdesini vermek isterim.

Rahmetli Sadun Boro özellikle dünya seyahati yapanlara ya da uzun ve farklı rotalara gidenlere tecrübelerini paylaşmalarını vasiyet ederdi... Öyle ki bizim gibi geride onun hatırasını yaşatmaya çalışan bir avuç denizci, Boro’nun ruhunu şad etmek üzere birer birer kitaplarını bitirmeye ya da yenisini yazmaya başladı. Naviga olarak 2018’de birbirinden keyifli kitaplarla kütüphanelerinizdeki yerimizi almak üzere çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.

Denizde bir damla olabilmek için deryalar kadar okumak gerekir der eskiler... Haydi ne duruyorsunuz, gelin satır aralarında, denizin derinliklerinde birlikte kaybolalım.

Denizin tuzundan uzak kalmayın. TN


Etiketler :
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
İSTANBUL   MUĞLA   GÖCEK
İZMIR WEATHER   MARMARIS WEATHER   ANTALYA
 
FIRTINA TAKVİMİ
Hamsi Fırtınası 1 Şubat-4 Şubat (3 Gün)
Fırtına 4 Şubat-7 Şubat (3 Gün)
Fırtına 10 Şubat-13 Şubat (3 Gün)
Fırtına 13 Şubat-14 Şubat (1 Gün)
1. Cemrenin Düşmesi (Havaya) 20 Şubat-21 Şubat (1 Gün)
Fırtına 23 Şubat-25 Şubat (2 Gün)
2. Cemrenin Düşmesi (Suya) 27 Şubat-28 Şubat (1 Gün)
 
TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri