Popüler Konular : Güvenilir ve deneyim... | Ocak 2021 Navigasyon... | İlahi adadan dalış-t... |
Güneşe doğru
Naviga
7.03.2018
A | a
Güneşe doğru

Sun Odyssey 490, kardeşi 440 ile birlikte Jeanneau Yachts serisinin teknoloji ve ferahlık genleriyle dünyaya geldi.. Bize de bu kuğuya hayranlık duymak kaldı.

Sun Odyssey 490, konforda yeni bir çağ açmayı hedefliyor. 14,80 metre boyundaki tekne, geniş çeneli gövdeye sahip. 27 yıllık tasarım mirasını modern bir tarz ile buluşturmak isteyen Philippe Briand’ın yarattığı gövde sayesinde teknenin dengesi ve performansı artırıldı.

Sun Odyssey 490’ı kendi sınıfındaki diğer yatlardan ayıran en önemli özelliklerinden biri, yan güverteyi kokpit zemini ile birleştiren eğimli yapısı. Kokpit zemininde genişliği artırılan su giderleri, havuzluktaki suyun hızlı şekilde tahliyesini sağlıyor.

Çift dümenin standart olarak sunulduğu teknede tüm tellerin vardevela dışından monte edilmesi, alçaltılmış bumba bağlantısı, klasik ana yelkenin kullanımını kolaylaştırıyor. Ana yelken vinçlerinin dümene yakın konumlandırılması sayesinde ana yelken dümenden ayrılmadan ayarlanabiliyor. Sun Odyssey 490 yelken seyrinde bir Briand tasarımından beklenen performansı elbette sunuyor.

Güverteye çıkınca ilk göze çarpan fark, ana vinçler ve dümenlerin hafiften içeri doğru kaydırılmış olması. Küpeşteye geçişi rahatlatan bu özellik, güvenliği de artırıyor. Ayrıca gizlenebilir baş pervane ile donatılan tekne, kullanım kolaylığı ve güvenliği beraberinde getiren birçok yenilik taşıyor.

İlk bakışta fark edilen geniş dikdörtgen gövde lumbozları, görünümüne karakter kattığı gibi salonu da ferahlatıyor. Kokpit oturma yerlerinin açılarak iki büyük güneşlenme alanına dönüşüyor olması güneş tutkunlarına hitap ediyor. Portatif mangal ve 12V portatif buzdolabı ile yemek keyfini kokpitte çıkartabileceğiniz gibi, karaya çıkıp piknik de yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Modern bir loft tarzında biçimlendirilmiş salona lumbozlar sayesinde gün ışığı fazlasıyla nüfuz ediyor. Tasarımdaki renkler, tikin yanında sunulan sedir ağacı seçeneği, tekne sahibinin iç mekanı isteği gibi düzenlemesine imkan veriyor.

Tezgah içerisine saklanabilen mikrodalga fırın da mutfakta geniş bir çalışma alanı yaratıyor. Yer kaplamayan zeminin altındaki özel şarap dolabı Sun Odyssey 490’ın kaçırılmayacak seçeneklerinden biri.

Standart yerleşim planında bir baş, bir kıç olmak üzere iki kamara-iki tuvalet olan teknede üç kamara-iki tuvalet, dört kamara-iki tuvalet seçenekleri de mevcut.

 

Teknik özellikleri

Tam boy: 14,80 metre (Baston ile)

En: 4,49 metre

Motor: Yanmar 57 HP

Yakıt kapasitesi: 240 litre

Su kapasitesi: 635 litre

Fiyat: 244.100 euro (Başlangıç)

www.topleisure.net
  

Etiketler :
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
İSTANBUL   MUĞLA   GÖCEK
İZMIR WEATHER   MARMARIS WEATHER   ANTALYA
 
FIRTINA TAKVİMİ

2 Ocak Fırtına (3 gün)
8 Ocak Zemheri Fırtınasının başlaması
12 Ocak Fırtına (2 gün)
14 Ocak Karancalos Fırtınası
17 Ocak Fırtına (2 gün)
23 Ocak Fırtına
25 Ocak Kış Şiddeti Fırtınası
28 Ocak Ayandon Fırtınası (2 gün)
30 Ocak Zemherinin Sonu
31 Ocak Balık Fırtınası

TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri