Popüler Konular : Aralık Navigasyon... |
7-9 Eylül’de Bodrum’da ‘Cup’ışıyoruz
Naviga
31.08.2018
A | a
7-9 Eylül’de Bodrum’da ‘Cup’ışıyoruz

Bodrum’un en iyi festivalleri arasında gösterilen ‘Cup’ışalım mı? Powered by Volvo Car Turkey’in 2018 takvimi belli oldu. 7 Eylül’de başlayacak deniz festivali yine birbirinden eğlenceli etkinliklerle hem denizde hem de karada dopdolu geçecek.
 
Yelken dışında windsurf, stand up paddle (SUP) gibi birçok su sporunun da yer aldığı festival programında amatör denizciler ve denize gönül verenler keyifli bir haftasonu geçirecek.
Festival, 7 Eylül Cuma günü rüzgâr sörfünde ülkemizin gururu Lena Aylin Erdil’in, bu spora meraklı çocuklar için Ortakent’te kendi ismini taşıyan kulübünde vereceği atölye çalışmaları ile başlayacak. Bu atölye çalışması geleceğin rüzgâr sörfçülerini bir dünya şampiyonu ile bir araya getirirken, Lena’nın başarı hikayesi hem çocukların hem de ebeveynlerin de su sporlarına bakış açısını değiştiriyor ve onlara ilham kaynağı oluyor.
 
8 Eylül Cumartesi günü sabah 8:00’de ülkemizin tek uzun rotalı SUP yarışı Hakan Altunsoy liderliğinde Haute Boards ile Gümüşlük’ten start alacak ve 5 mil kürek çekilerek D-Marin Turgutreis’te son bulacak. Son yılların en moda su sporlarından biri olan ve bir ‘board’ üzerinde ayakta çekilen kürekle yapılan SUP, 'Cup’ışalım mı? Deniz Festivali’nin de en eğlenceli yarışı.
 
Aynı gün ve pazar sadece amatör denizcilere açık olan yelkenlilerin günlük seyirleri de var. Denizin kelebekleri, toplu halde D-Marin Turgutreis’ten çıkarak civardaki adaları dönüp yine marinaya dönecekler. Kıyıdakilere gerçek bir yelken şöleni sunan 'Cup’ışalım mı? Deniz Festivali’ne katılım her yıl 60 tekne ile sınırlı tutuluyor.
 
Bodrum’un en iyi üç festivali arasında yerini alan 'Cup’ışalım mı? Powered by Volvo Car Turkey, bu yıl dördüncü yılında. Sadece tekne sahiplerine değil, yediden yetmişe su sporlarıyla ilgilinen herkesin katılabildiği bu etkinlik için ayrıntılı bilgiyi www.cupisalimmi.com adresinde bulabilirsiniz. 
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ

03 Aralık Fırtına

06 Aralık Kuzey Rüzgârları

10 Aralık Karakış (Kıran Geçiren)

16 Aralık Fırtına

18 Aralık Zemheri (Gün Dönümü)

19 Aralık Zemheri (Gün Dönümü)

28 Aralık Şiddetli Rüzgâr (2 gün)

TAKVİM
14
ARALIK
TAYK-TEB Özel MYK- Sonbahar Kupası III
Yer:Moda-Adalar-Moda
Tarih:14 Aralık
14
ARALIK
İzmir Güz Trofesi 3. Ayak
Yer:Çeşme/İzmir
Tarih:14 Aralık - 15 Aralık
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri