Popüler Konular : Aralık Navigasyon... |
#gokovahepimizin #gökovahepimizin
Naviga
15.11.2018
A | a
#gokovahepimizin #gökovahepimizin

Rahmetli Sadun Boro’nun yıllarca teknesini bağladığı, evi gibi gördüğü, vefatından önce ve sonrasında anısının yaşadığı, biz amatör denizcilerin ise en kıymetli koylarından biri olan Okluk kamulaştırılıyor.

Bodrum Denizciler Derneği tarafından düzenlenen ve Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Deniz Ticaret Odası, Profesyonel Yatçılar Derneği gibi pek çok sivil toplum örgütü ile çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda bu konu tartışıldı.

Toplantının düzenleyicisi Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, Okluk’ta mülk sahipleri ile kamulaştırma görüşmelerinin 26 Kasım’da başlayacağını vurgularken, “Bize göre bu kamulaştırmada kamu menfaati yoktur. Bu bir özelleştirmedir. Bizler hukuksal olarak bu gerekçeye karşı çıkabiliriz. Avukat arkadaşlarımız konuyu inceliyorlar ” dedi.

Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Tersaneci Erdem Ağan ise “Burada kısa vadeli ne yapmamız gerektiğini konuşmalıyız. Bizim Okluk Koyu'ndan denize girmemizi kimse engelleyemez" diye konuştu.

 

Yerel yöneticiler sürece sahip çıkmalı

Muğla Çevre Koruma Platformu ve Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi olan Rezzan Şebin ise "Okluk ve diğer koylar bütün dünyalıların olduğu gibi, aynı zamanda Muğla'nın, Marmaris, Bodrum ve Datça'nın da sorunudur. Bu bağlamda, öncelikle Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer ilçe belediye başkanları soruna sahip çıkmalıdır" diyerek, yerel yönetimlerden destek istenmesi gerektiğini savundu.

Toplantı sonunda, Bodrum ve Muğla'daki muhalefet ve iktidar partilerinin başkanları ile görüşülerek sürece katılmalarını sağlamak, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları ile görüşülerek, bakanlık ve cumhurbaşkanlığına kadar diyalog yolu aranarak, koyların vatandaşa kapatılmamasını sağlamak ve hukuksal girişimlerde bulunmak kararı alındı.

 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ

03 Aralık Fırtına

06 Aralık Kuzey Rüzgârları

10 Aralık Karakış (Kıran Geçiren)

16 Aralık Fırtına

18 Aralık Zemheri (Gün Dönümü)

19 Aralık Zemheri (Gün Dönümü)

28 Aralık Şiddetli Rüzgâr (2 gün)

TAKVİM
14
ARALIK
TAYK-TEB Özel MYK- Sonbahar Kupası III
Yer:Moda-Adalar-Moda
Tarih:14 Aralık
14
ARALIK
İzmir Güz Trofesi 3. Ayak
Yer:Çeşme/İzmir
Tarih:14 Aralık - 15 Aralık
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri