Popüler Konular : Mayıs Navigasyon... | Gücü motorlarında... | Dalgalarla dans... | Oda Boro’yu kaybetti... | Ekmek teknesi... | Bu süreçte mar... |
Eruç, çevre için kürek çekecek
Naviga
11.12.2018
A | a
Eruç, çevre için kürek çekecek

15 Guinness Dünya Rekoru sahibi, okyanus kürekçiliğinde dünyada öncü doğa sporcusu Erden Eruç, sivil toplum örgütü Ocean Recovery Alliance’ın (ORA) Okyanus Elçisi olarak seçildi. Bugüne kadar kürekle okyanus geçişleri ve kas gücüyle devrialem mücadelesi sırasında okyanuslardaki plastik kirlenmesi konusunda farkındalık yaratmaya çalışan sporcu, çalışmalarına ORA ile devam edecek. Konferanslar ve eğitim kampanyalarının yanında, Global Alert adlı bir uygulamayı hayata geçiren ORA, bu sayede deniz, göl, nehir kıyılarında veya nehirlerdeki çöpleri belgelemeyi hedefliyor. Çöpleri bulan kişi bunu akıllı telefonuyla kaydediyor, sonra o bölgede bununla ilgilenebilecek kurum ya da kuruluşlar (örneğin; yelken, kürek kulüpleri, izciler, belediyeler vb.) aynı uygulama aracılığıyla bunu tespit edip temizlemek için harekete geçiyor.
ORA çalışmalarını tanıtmak ve Global Alert adlı uygulamalarının kullanımını yaygınlaştırmak için Hong Kong’un çevresini dolanacak bir kürek yarışı düzenledi. ORA adına tek başına katıldığı yarışta Erden Eruç, 2 Aralık'ta kürek makinasında Hong Kong parkuruna denk 45 kilometreyi toplam 3 saat 19 dakika 50 saniyede tamamladı. Bu yarış ve diğer faaliyetlerle elde edilen kaynaklar, Global Alert uygulamasının çeşitli dillere tercümesinde ve daha çok ülkede yaygınlaşmasında kullanılacak.
Erden Eruç’un mücadelesi için de bir bağış sayfası açıldı:
https://www.simplygiving.com/will-you-support-my-marathon-row
Hedefi 2.500 dolar toplamak olan Eruç, "Bugün itibariyle hedeflediğim miktarın ancak %52'si toplanabildi" dedi.

 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ

04 Mayıs Çiçek Fırtınası

10 Mayıs Doğu Rüzgârları

16 Mayıs Filiz Kıran Fırtınası

19 Mayıs Kakulya Fırtınası (3 Gün)

23 Mayıs Ülker Fırtınası

30 Mayıs Kabak Meltemi (2 Gün)

TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri