Popüler Konular : Ayahuasca Yolculuğu’... | Mart 2021 Navigasyon... |
D-Marin Deniz Filmleri Festivali başlıyor
Naviga
19.06.2019
A | a


D Marin Turgutreis ev sahipliğinde bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan D-Marin Deniz Filmleri Festivali, 27-30 Haziran tarihleri arasında D-Marin Turgutreis Cinemarine açık hava sinemasında film severleri bir araya getiriyor.
D Marin Turgutreis ve Naviga dergisiyle birlikte hayata geçirilen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen festivalde denizlerde yaşamı konu alan 4 film gösterilecek. Denizden ilham alan filmleri deniz tutkunlarıyla buluşturan etkinlik, 27-30 Haziran tarihleri arasında her akşam saat 21:00’den itibaren tekne sahipleriyle birlikte bölge halkına da açık olacak. Açık hava sinemasına sahip tek marina olan D-Marin Turgutreis, denize, denizde yaşama ve insana dair tüm duyguların yer aldığı filmleri sinemaseverlere ücretsiz olarak sunuyor.
 
Film Değil Gerçek
D-Marin Turgutreis; macera, aksiyon, gerilim, dramdan oluşan ilgi çekici filmlerle deniz ve sinemaseverleri beyazperdenin büyülü dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor. 4. D-Marin Deniz Filmleri Festivali programının farklı bir yanı da var; bu yıl tüm filmlerin konusu gerçek yaşam öyküsünden alınmış. Kimi savaş kimi fırtına mücadelesini kimi sualtı kimi su üstü dünyasının bilinmezlerini anlatan dört hikaye de tıpkı kahramanları gibi gerçek.
Faaliyet gösterdiği sektör ve bulunduğu bölgedeki sosyal yaşama değer katma amacıyla hareket eden D-Marin’in, festival için seçtiği açılış filmi Adrift (Sürükleniş). Tanıştıktan kısa süre sonra birbirlerine aşık olan ve hayatlarının macerasına doğru yelken açan iki deniz severi anlatan filmde Shailene Woodley ve Sam Claflin rol alıyor. Adrift’in kahramanları, okyanusta bir süre ilerledikten sonra hava bozmaya başlar ve ikili tarihte görülmüş en büyük kasırga felaketlerinden birinin ortasında kalır.
28 Haziran Cuma akşamı okyanus bilimci, kâşif, iş adamı, mucit ve Altın Palmiye ödüllü yönetmen Jacques Cousteau'nun hayatının 30 yılını anlatan L'odyssée (Derinliklere Yolculuk) perdeye yansıyacak. Ülkemizde Kaptan Kusto adıyla tanınan denizcinin derinlerdeki yaşantısı, kendisini çok seven eşi Simone ve iki oğluyla olan ilişkisinin karmaşık yapısı filme konu oluyor. Denizlerin uçsuz bucaksız dünyasını keşfedebilmek için Calypso’yu alan Kaptan Cousteau'nun derin mavi hikayesi görkemli bir belgesel-sinemasal lezzetiyle sunuluyor.
Cinemarin açık hava sinemasında 29 Haziran’da gösterilecek Against The Sun (Güneşe Karşı) bir 2. Dünya Savaşı hikayesi. Amerikan donanmasından bir pilot, bir topçu ve telsiz operatörü, uçaklarını Pasifik Okyanusu'na indirmek zorunda kaldıktan sonra küçücük bir botta açlık, susuzluk, kötü hava koşulları, köpekbalıkları ve en kötüsü kendi aralarındaki gerilimle baş başa kalıyor.
4. D-Marin Deniz Filmleri Festivali, 30 Haziran akşamı The Mercy’de (Merhamet) başrolleri Rachel Weisz ve Colin Firth paylaşırken yönetmen koltuğunda Akademi ödüllü James Marsh oturuyor. Tek başına yelkenle dünya turu yarışlarının ilki olan Sunday Times Golden Globe’a (1968) katılan amatör denizci Donald Crowhurst’ün gerçek yaşam öyküsünde zafer yolunda yaşanan yenilgi ve trajedinin, görmeye alışık olmadığımız bir biçimine tanık oluyoruz.
www.denizfilmlerifestivali.com
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
İSTANBUL   MUĞLA   GÖCEK
İZMIR WEATHER   MARMARIS WEATHER   ANTALYA
 
FIRTINA TAKVİMİ
Hamsi Fırtınası 1 Şubat-4 Şubat (3 Gün)
Fırtına 4 Şubat-7 Şubat (3 Gün)
Fırtına 10 Şubat-13 Şubat (3 Gün)
Fırtına 13 Şubat-14 Şubat (1 Gün)
1. Cemrenin Düşmesi (Havaya) 20 Şubat-21 Şubat (1 Gün)
Fırtına 23 Şubat-25 Şubat (2 Gün)
2. Cemrenin Düşmesi (Suya) 27 Şubat-28 Şubat (1 Gün)
 
TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri