Popüler Konular : Kraken Yachts... | Kraken K505... | Eylül navigasyon... |
Gözü uzaklarda
Naviga
10.04.2020
A | a


İç tasarımda Antonio Citterio Patricia Viel mimarlık firması ve dış mekanda Filippo Salvetti imzası taşıyan yepyeni model Custom Line Navetta 30, 2020-21 fuarlarında boy göstermeye hazırlanıyor. Rahatlık, güvenlik ve denizciliği ile bilinen marka, tasarımındaki yeniliklerle çığır açmayı hedefliyor.
28,43 metre boyunda ve 7,3 metre enindeki yatın profili, yatay çizgilerin vurgulanması sayesinde güvertelerin arasındaki dikey bağlantıların fark edilmemesini sağlıyor. Üst binanın yat sahibinin kamarası hizasından kısalması daha sportif bir tasarım ortaya çıkarıyor. 
Dış mekanlar sadece yemek alanı olarak değil aynı zamanda birer keyif köşesi olarak düşünülmüş. İç mekanların mümkün olan en büyük kapılarla açılması dışarıya açılması sosyal bir ortam sunuyor.
Üç bölümden oluşan yatta, ana bölümde yat sahibinin kamarası ve büyük salon bulunuyor. Dört VIP kamara ve mürettebat alanı ise alt bölümde konumlandırılmış. Üst bölümdeki yemek alanı ile salondan güneşlenmeye ayrılan güverteye direkt ulaşılabiliyor.  
İç mekan tasarımda mobilya ve camların yuvarlatılmış kenarları, tik kullanımı gibi tercihler, modern bir görünümü geleneksel denizci tarzıyla bir araya getiriyor. Karbon detaylar, sofistike döşemeler, ultramarin mavi çizgiler sportif şık tarzına vurgu yapıyor. Tasarımcılar, genç-yenilikçi ya da klasik-detaylı olarak adlandırdıkları iki ayrı dekorasyon seçeneğini farklı müşteri profiline hitap edecek şekilde zenginleştirmiş.
Custom Line Navetta 30’un yeni gövdesi mekanların genişletmekle kalmamış yatın yakıt verimliliğini de önemli ölçüde artırmış. Uzun yol sevdalısı Custom Line Navetta 30, iki adet  MAN I6 800 mhp motorlarla 14 knot azami hıza, ekonomik seyir hızı olan 10 knot ile 1000 deniz mili menzile ulaşıyor. 2XMAN V8 1000 ya da 2XMAN V8 1200 mhp motorlarla da tercih edilebiliyor.
www.denturyat.com
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
İSTANBUL   MUĞLA   GÖCEK
İZMIR WEATHER   MARMARIS WEATHER   ANTALYA
 
FIRTINA TAKVİMİ

01 Ağustos Fırtına

05 Ağustos Fırtına (3 gün)

12 Ağustos Fırtına

14 Ağustos Fırtına (3 Gün)

19 Ağustos Leyleklerin Dönüşü

22 Ağustos Çaylak

31 Ağustos Mircan

TAKVİM
23
EYLÜL
20. Yıl Bosphorus Cup
Yer: İstanbul Boğazı
Tarih:23-26 Eylül
28
EYLÜL
Grand Pavois La Rochelle
Yer:La Rochelle, Fransa
Tarih:28 Eylül-3 Ekim
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri