Popüler Konular : Mayıs 2021 navigasyo... |
Tekne mi desek bot mu?
Naviga
8.06.2020
A | a
Tekne mi desek bot mu?

Kısa adı RIB (Rigid Inflatable Boat) olan sert tabanlı şişme botlar, kullanım kolaylığı ve atik manevra kabiliyeti ile son yılların gözdelerinden. En yeni modelleri, daha büyük boyları, kamaralıları, en hızlıları ya da farklı deniz oyuncaklarıyla donatılabilenleri... Bu dosyada seçenek çok!
Lomac Granturismo 14

Burla
Lomac Granturismo 14, Yamaha’nın en yüksek ve en yeni modeli olan üç adet F425 XTO dıştan takma motor sayesinde azami 63 knot’a hıza ulaşıyor. Ferah yaşam alanı ile konforlu ve güvenli bir seyir sunuyor. Kamarasında geniş bir yatak, ayrı tuvalet ve duş kabini bulunuyor. Kıç tarafta yer alan elektrikli masası, büyük güneşlenme ve oturma alanı, kabin içi ve dışı olarak ayarlanabilen müzik sistemi dikkat çekiyor. Kıç tarafta oturma alanını kaplayan gizlenebilir tente sistemi, güneş ışınlarının olumsuz etkisini önlüyor. Yakıt kapasitesi 1.000, su kapasitesi 170 litre. Azami 3X425 HP motorlarla tercih edilebiliyor. CE Kategorisi B.

Tam boy: 13,64 metre
En: 4,15 metre
Ağırlık: 5.800 kilogram (makineler hariç)
Taşıma Kapasitesi: 16 kişi
www.burla.com/marineNorthstar ION 12 Eclipse

Northstar Boats
Adam Younger tasarımı Northstar Ion 12, Evo-2 gövde formu ile dikkat çekiyor. Kullanım rahatlığı, ergonomik konsol tasarımı, yüksek hızda bile hem ayakta hem oturarak sürüş keyfi veren konforlu koltukları, rüzgâr ve güneşi engelleyen aerodinamik hard-top’ı, geniş depolama alanları öne çıkan özelliklerinden birkaçı. Baş taraftaki gün ışığı alan konsolun içi tuvalet olarak düzenlenebiliyor. Arka kısımdaki çift kişilik yataklı kamara da uzun seyirlerde dinlenme imkanı veriyor. Üç basamaklı gövde yapısı sayesinde yüksek hızlara rahatça ulaşabiliyor; tekne, gövdenin altında oluşan hava keseleri üzerinde ilerliyor. Derin V gövde yapısı, botun dalgalar üzerinde yumuşak bir şekilde ilerlemesini sağlarken aynı zamanda yüksek manevra kabiliyeti sunuyor. Azami 1350 HP gücünde çift motorla güçlendiriliyor ve yakıt kapasitesi 940, su kapasitesi 40 litre.

Tam boy: 12,28 metre
En: 3,45 metre
Ağırlık: 3.200 kilogram
www.northstarboats.com


Technohull Explorer 40

Bodrum Marine Group
Sasko Yachting

İşlevsel, geniş alanlar sunan RIB, korunaklı kokpit ile uzun seyirlere imkan sağlıyor. Adalar arasında yapılacak seyirlerin yanı sıra teknelerin tender’ı olmak için de ideal bir model. Konsolun altında yer alan kamara ve duş-tuvaleti ile konaklamaya da imkan veriyor. Yakıt kapasitesi 800, su kapasitesi 130 litre. İçten ya da dıştan takma motorlarla kullanılabiliyor.

Tam boy: 12,10 metre
En: 3,50 metre
Ağırlık: 4.500 kilogram (motorlar dahil)
www.bodrummarinegroup.com
www.saskoyachting.comSacs Strider 11

Trio Deniz
Yüksek performansla konforu bir arada sunmak için tasarlanmış. Gövdesi fiberglas, tüpleri Hypalon/Neoprene. Geniş kamarasında iki kişilik yatak, giyinme bölümü ve ayrı bir banyo yer alıyor. Tam donanımlı kokpiti en dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Kaptan koltuğunun arkasında mini kuzinesi bulunuyor. 2X250-300 ya da 350 HP dıştan takma; 2XMercruiser 250 HP, 2XMercury 350 HP, 2XMercury 270 HP dizel, 2XVolvo Penta 300 HP dizel, 2XMercury dizel 370 HP motor seçenekleriyle sunuluyor. Yakıt kapasitesi 530, su kapasitesi 130 litre.

Tam boy: 11 metre
En: 3,73 metre
Ağırlık: 3,5 ton (motorsuz)
www.triodeniz.com.trRIBCO Seafarer 36X

Bodrum Marine Group
Sasko Yachting

Markanın sevilen modeli Seafarer 36 X, yeni güvertesiyle denizseverlerin karşısına çıkıyor. RIB’de İki kamara, iki güneşlenme alanı, iki sıra oturma grubu, tuvalet, wet bar yer alıyor.   %100 karbonfiberden yapılan yeni T-Top, ağırlığı azaltıyor. Yakıt kapasitesi  700, su kapasitesi 150 litre. Azami 2X400 HP içten ya da dıştan takma motorlarla tercih edilebiliyor.

Tam boy: 10,90 metre En: 3,30 metre
Ağırlık: 3.700 kilogram (motorlar dahil, yaklaşık)
www.bodrummarinegroup.com
www.saskoyachting.comNuova Jolly Prince 33 Sport Cabin

Nuova Jolly Yatçılık 
Kıç bölümde, güneşlenme minderleri yer alıyor. Havuzluktaki U şeklindeki oturma grubunun ortasında bir yemek masası var. Havuzluğun üzerindeki manuel olarak rahatlıkla açılıp kapanabilen kanvas bimini botun standartları arasında bulunuyor. İki kişilik dümen koltuğundan botu ayakta ya da koltuğa dayanarak kullanmak mümkün. Dümenci koltuğu kaldırıldığında ocak, lavabo ve 70 litre hacme sahip buzdolabıyla minik bir mutfak ortaya çıkıyor. Başaltı, çift kişilik geniş bir yatağa ayrılmış. Bolca depolama alanı ve duş-tuvalet mevcut. Vakum infüzyon metoduyla, multiaxial elyaf kullanılarak üretilen gövdesi derin V yapıya sahip. Azami 2X350 HP dıştan takma motorlarla 55 knot’a ulaşıyor. Yakıt kapasitesi 475, su kapasitesi 90 litre.

Tam Boy: 10,20 metre
En: 3,50 metre
Ağırlık: 3.000 kilogram
www.nuovajolly.com/trSkipper NC 34S

Lahur Marine
'Red Dot Honorable Mentioned' ödüllü Skipper NC 34S 'in en güçlü iki özelliği, büyük motora ihtiyaç duymadan yüksek hız yapabilme ve düşük yakıt tüketimi. Konukların rahatça hareket edebileceği geniş bir alan, pruva ile kıçta iki büyük dolap, tekne konsolunda bir lavabo, duş alanı ve bir tuvalet bulunuyor. Skipper NC 34S, istenilen renkte teslim edilebiliyor, siparişten önce 3D çizimle nasıl görüneceğine karar verilebiliyor. Gövde fiber, tüpler Orca Hypalon. Yakıt kapastesi 2X240 litre, su kapasitesi 100 litre. Azami motor gücü 2X400 HP. 75 knot’a ulaşıyor.

Tam boy: 9,95 metre
En: 2,90 metre
Ağırlık: 1680+-50 kilogram
www.denizdukkani.com


Brig Eagle 10

Burla
Geniş kamarası ile günlük seyirlerin yanı sıra uzun süreli seyirlere de imkan tanıyor.  Geniş yatağı, kamara içi aydınlatmaları, elektrikli tuvaleti ile son derece konforlu ve efektif kullanımlı bir alana sahip. İki adet Yamaha F350 HP motor ile Burla ve Brig’in ortak çalışması sonucunda RIB’in aerodinamik yapısına uygun olarak dizayn edilmiş T-Top’ ı birlikte 60 knot hıza ulaşıyor. Güvenli gövde yapısı ile süratli seyirler sırasında serpinti almıyor, sarsma yapmıyor. T-top opsiyonu ve geniş bimini top’ı ile güneşten kullanıcıları koruyor. Kıçta geniş oturma grubu, ortasında ayarlanabilir masası var. Tüp çapı 65 santimetre. Yakıt kapasitesi 590 litre, su kapasitesi 80 litre. Tavsiye edilen motor gücü 2X350 HP.
Tam boy: 9,90 metre
En: 2,10 metre
www.burla.com/marine


Zar 95 SL

Çarkçı Denizcilik

İtalyan markası Zar Formenti’nin Sport Luxury serisininin en büyük modeli, bu yıl ilk defa hard top versiyonu ile CNR Avrasya Boat Show’da sergilendi. Bir kamara ve kamaradan bağımsız ayakta rahat durulabilen banyosu ile, yüksek performanslı gövde yapısını bir araya getiriyor. Hard top’ta bulunan elektrikli tentesi ile biminiyi ortadan kaldırıp kıç havuzda büyük bir boş alan oluşturuyor. Pruva ve kıçta yemek alanına çevrilebilen iki geniş güneşlenme bölümü bulunuyor. En az 300 HP, en yüksek 700 HP motorlarla kullanılması tavsiye ediliyor.
Tam boy: 9,60 metre
En: 3,30 metre
www.carkci.com.tr
 


Pirelli PZero 880 Sport

Tezmarin

Pirelli PZero 880 Sport, şıklığı, modern konsolu ve kırmızı yastıklarıyla dikkat çekiyor. Benzinli veya dizel içten ve dıştan takma motor seçenekleri sunuyor. Yolcu kapasitesi 12 kişi. Azami motor gücü 500 HP. Yakıt kapasitesi 370, su kapasitesi 80 litre.

Tam Boy: 9,02 metre
En: 2,40 metre
www.tezmarin.com


Olympic SR30

Merkür Spor

Yunanistan’ın önde gelen RIB üreticilerinden Olympic’in SR30 modelinde baş tarafta V şeklinde tasarlanmış geniş bir oturma grubu var. Bu bölümün altı hidrolik pistonlu açılabilen depolama alanı olarak kullanılıyor. Kokpitin ön bölümünde oturma grubu, elektrikli marin tuvalet ve lavabo mevcut. Çift kişilik kokpit koltuğu bulunuyor. İsteğe bağlı olarak wetbar (lavabo, ocak, buzdolabı) ya da kokpit koltuğunun arkasında çift kişilik seyir koltuğu ile donatılabiliyor. Üç kişilik geniş bir oturma grubu, arka platformlarda paslanmaz teleskopik yüzme merdiveni ve güverte duşu yer alıyor. Hypalon Neopren 1670 DTEX tüpleri olan RIB’in gövde malzemesi GRP. Azami motor gücü 2X400 HP. Yakıt kapasitesi 500, su kapasitesi 150 litre.

Tam Boy: 9 metre 
En: 2,92 metre 
Ağırlık: 1.600 kilogram
​www.mercurysport.comGrand Golden Line G750

Merkür Spor

Grand markasının ‘High Step Deep-V Hull’ tasarımıyla yaratılan bu RIB, CE kategori B sertifikasyona sahip. Kapsamlı teknik özellikler ve seçenekler listesi, geniş hacimli geçiş yolu, paslanmaz vardavelalar, merkezi konumlandırılmış bir direksiyon konsolu, U şeklindeki arka koltukları dikkat çekiyor. 260 litrelik yakıt deposu, geniş ve genişletilebilir ön güneşlenme alanı, şık rollbar ve su kayağı çekme aparatı, güverte duşu ve lavabo, buzdolabı seçenekleri ile 10 yolcuya kadar seyir kapasitesi sunuyor. Azami olarak 250 HP’ye kadar olan dıştan takma motorlar ile tercih edilebiliyor.

Tam boy: 7,50 metre
En: 2,85 metre Kuru
Ağırlık: 950 kilogram
www.mercurysport.comZodiac Medline 7.5

Berg Pazarlama

Fiber tabanlı, 1600 Dtex Hypalon Neoprene beyaz renkli tüpleri var. Dört kişilik arka oturma grubu, ön güneşlenme yatakları, 300 litre yakıt tankı, duş kiti, hidrolik direksiyon sistemi, denize kolay giriş çıkış için arka platform, ahşap masa, elektrik tesisatı, seyir fenerleri, iç aydınlatma, fiberglas rollbar, üç farklı fiberglas gövde rengi, iki farklı şişme tüp rengi, dört farklı döşeme rengi ile çok çeşitli kişiselleştirme seçenekleri sunuyor. 300 HP azami motor gücüyle 44 knot’a ulaşıyor. CE sertifikalı. Yolcu kapasitesi 16.

Tam boy: 7,34 metre 
En: 2,90 metre
Ağırlık: 1.150 kilogram
www.zodiac-bot.com

3D Tender LUX 655

Tezmarin

Sportif, zarif LUX serisi, konfor ve manevra kabiliyeti sunan derin V gövdesiyle ön plana çıkıyor. Tüm LUX modelleri gibi geniş bir güneşlenme alanı ve çıkarılabilir masası ile teslim ediliyor. Markanın 635 ve 655 modelleri, kıç tarafta büyük bir banka sahip. Tüp çapı 45-58 santimetre, tüp içi bölme sayısı altı. Yolcu kapasitesi 12 kişi olan RIB, azami olarak 200 HP motorla kullanılabiliyor

Tam boy: 6,55 metre
En: 2,70 metre
Ağırlık: 900 kilogram
www.tezmarin.com

Gala Boats Viking 650

Blues Yatçılık

Gala Boats alüminyum gövde ile hafif ve darbelere karşı dayanıklı. Derin gövde yapısı, entegre flap’ları, geniş ve konforlu oturma grubu ile açık denizde rahat seyir yapmanızı sağlıyor. SeaDeck güverte, başüstü basamak, yan basamaklar, yüzme merdiveni, yakıt ve elektrik sistemi gibi standart özelliklerin yanı sıra T-Top, rollbar, duş sistemi seçenekleri bulunuyor. Azami motor gücü 175 HP. Hypalon tüplere sahip RIB’ın 175 HP motorlarla azami hızı 45 knot.

Tam boy: 6,50 metre
En: 2,50 metre
www.bluesyachting.com


 

Capelli BR65 (Bow-Rider)

East Marine
0,52 metre tüp çapına sahip ve taşıma kapasitesi 10 kişi. Maksimum 200 HP gücünde bir adet XL dıştan takma motor ile birlikte kullanılabiliyor. Sertifikasyon sınıfı C olan BR 65 modeli, Neoprene-Hypalon Orca 1670 dtex kumaştan imal edilmiş.

Tam boy: 6,05 metre
En: 2,8 metre
Ağırlık: 1.020 kilogram (yaklaşık)
www.eastmarine.com.tr

Bombard Explorer 600

Berg Pazarlama

Zodiac Nautic’in bir alt markası olan Bombard, Explorer modelinde açık güverte ve kullanım amacına uygun geniş konsol-koltuk alternatifleri, aksesuarları ile çok çeşitli kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Fiber tabanlı, 1100 Dtex Hypalon Neoprene gri veya Neoprene siyah renkli tüplerle tercih edilebiliyor. 60 santimetre derinliğindeki fribord ile su sporları, yelken kulüpleri, servis tender’ı olarak ideal. Baştaki zincir makarası ve kıç merdiven standart aksesuarları arasında. Azami olarak 150 HP motorla 39 knot’a ulaşıyor. CE sertifikalı. Tüp çapı 0,55 metre, yolcu kapasitesi 13 kişi.   

Tam boy: 5,98 metre
En: 2,47 metre
Ağırlık: 390 kilogram
www.zodiac-bot.com


Novurania 550 Deluxe

Blues Yachting

550 DL modeli ekstra uzun şaft motor seçeneği kullanan derin V güvertesi ile seyir anında dengeli ve konforlu sürüş sağlıyor. Fiberglas taban, beş kat özel Hypalon kumaş, yakıt ve elektrik sistemi, başüstü basamak, yan basamaklar, duş sistemi gibi standart özelliklerinin yanı sıra oturma grubu, bimini tente, kayak çeki demiri gibi aksesuar seçenekleri bulunuyor. Azami motor gücü 130 HP, azami hızı 36 knot. Yakıt kapasitesi 98, su kapasitesi 34 litre.

Tam boy: 5,50 metre
En: 2,3 metre
www.bluesyachting.com

Jeetrib 495 SC

Lahur Marine

Günlük gezi, sportif olta balıkçılığı ve zıpkın ile balık avı için tasarlanmış Jeetrib 495 SC ayrıca alçak konsol seçeneği ile büyük teknelerin servis botu olarak da kullanılabiliyor. Her hava koşuluna uygun olarak tasarlanmış Jeetrib 495 SC, sekiz kişilik taşıma kapasitesine sahip. İstenildiğinde fazladan balık dolabı, zıpkın, olta gibi malzemeler için depo alanları oluşturulabiliyor. Gövdesi GRP (cam elyaf takviyeli polyester), tüpleri Hypalon/Neopren 1100 Dtex. 60 HP dört zamanlı motor ile azami 33, 100 HP dört zamanlı motor ile 51 mile ulaşıyor. Yakıt kapasitesi 50 litre.

Tam boy: 4,95 metre
En: 2,3 metre
Ağırlık: 326 kilogram
www.denizdukkani.com

Surmarine ST 400 Prestige

Blues Yatçılık

ST 400 Prestige, Prestige ailesindeki ST 430 Prestige modelinin gövde derinliği ve ST 370 Prestige modelinin hafif yapısı harmanlayarak hız, denge ve konforu bir arada sunuyor. Hypalon kumaş tüpler, baş üstü basamağı, Flexiteek güverte, ayarlanabilir direksiyon, ayarlanabilir sırtlık, güverte aydınlatma, seyir fenerleri, kaldırma ve çekme mapaları, pleksi rüzgârlık, krom el tutamakları gibi standart özellikleri bulunuyor. 50 HP azami beygir gücü olan teknenin azami hızı 40 knot, yakıt kapasitesi 25 litre.

Tam boy: 4 metre
En: 1,90 metre
Ağırlık: 225 kilogram
www.bluesyachting.com

Agilis 355 Jet Tender

Blues Yatçılık

Alman jet bot markasının 280, 305, 330 ve 355 modelleri Rotax jet motora sahip. Rotax jet motorlarının VTS trim sistemi ile yüksek hızlarda güvenli sürüş, IBR akıllı fren sistemi ile ileri ve geri manevra kabiliyetinde kolaylık sağlıyor. Hypalon kumaş, dijital hız göstergesi, dijital pusula, yan basamakları, Flexiteek güverte kaplama, seyir fenerleri, otomatik sintine pompası, yüzme merdiveni, kaldırma ve çekme mapaları, motor yıkama aparatı gibi standart özelliklerinin yanı sıra isteğe bağlı olarak gövde-kumaş-aksesuar-konsol renk seçenekleri, Fusion müzik sistemi, sökülebilir direksiyon, karbon direk, sualtı aydınlatma gibi aksesuar seçenekleri de sunuluyor. Agilis 355 Jet Rotax 900 ACE 90 HP jet ve Rotax 1503 140 HP motor seçeneklerine sahip. Yakıt kapasitesi 55 litre.

Tam boy: 3,55 metre
En: 1,85 metre
Ağırlık: 390 kilogram
www.bluesyachting.com


Etiketler :
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
İSTANBUL   MUĞLA   GÖCEK
İZMIR WEATHER   MARMARIS WEATHER   ANTALYA
 
FIRTINA TAKVİMİ
Hamsi Fırtınası 1 Şubat-4 Şubat (3 Gün)
Fırtına 4 Şubat-7 Şubat (3 Gün)
Fırtına 10 Şubat-13 Şubat (3 Gün)
Fırtına 13 Şubat-14 Şubat (1 Gün)
1. Cemrenin Düşmesi (Havaya) 20 Şubat-21 Şubat (1 Gün)
Fırtına 23 Şubat-25 Şubat (2 Gün)
2. Cemrenin Düşmesi (Suya) 27 Şubat-28 Şubat (1 Gün)
 
TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri