Popüler Konular : Haziran navigasyon... | Bodrum'da Radisson f... | Viaport Marina Tuzla... | Naxos ve Paros... |
Ayahuasca Yolculuğu’nun 3. Baskısı Çıktı
Naviga
26.02.2021
A | a
Ayahuasca Yolculuğu’nun 3. Baskısı Çıktı

“Toprakları yeni keşfedilmiş bir diyarı anlatmak zor. Oranın renkleri, duyguları, kelimeleri burada ancak bir dans veya bir şarkıyla ifade bulabiliyor. Ve bazen de bir şiire dönüşebiliyor. Ben o şarkıyı hatırladığım tüm tınılarıyla paylaşmaya çalıştım. Dansı ise hayatımda devam ediyor.”
Yazarın bu sözleri ile başlıyor Ayahuasca Yolculuğu… Gerçekten de detaylandırması zor; rüyalarını ve bazı işaretleri takip edip ani bir kararla iki haftalığına çocuklarını, eşini arkasında bırakarak Amazonlara giden bir kadının sıra dışı deneyimlerini aktaran bu kitabı anlatmak... Çocukluğundan beri devam eden kendini ve dünyayı anlama çabasını, yoluna çıkan ustalarıyla derinleştiren, bir çok defa kendi ölümüyle ve tekrar doğumuyla yüzleşen Kübra Saatçıoğlu’nun bu bireysel yolculuk hikayesi önceleri bir düş olarak başlıyor, ardından gerçeğe dönüşüp yazıya dökülüyor ve Naviga Yayınları bu ‘düşten gerçeğe’ yolculuğu kitaplaştırıyor.
 
Ayahuasca Yolculuğu ilk baskısını yaptığı 2017 yılından bu yana artan ilgiyi yazar şu sözlerle değerlendiriyor: “Bu kitaba konu olan şeyleri yaşarken bunu -gerçekten- sadece kişisel hikayemin parçaları zannediyordum. Yazım sürecinde ise tüm hikayelerin tek hikaye, tüm yolların tek yol olduğunu öğrendim. Yolculuk tekti. Ancak bu fark edişi bir anlayışa ve sonrasında da bir deneyime dönüştüren, kitapla birlikte çıktıkları içsel yolculuğun hislerini benimle paylaşan okuyucular oldu…. 2015 yılında çıkılan Ayahuasca Yolculuğu’na yeni katmanlar ekliyor ve aslında daha geniş bir zaman algısında yolculuğu devam ettiriyor. Zaman sarmalları, organik bir bünye gibi gözümün önünde canlanıyor. Sen, ben; biz! Tek bir deneyimin eşsiz parçalarıyız…” Ayahuasca Yolculuğu ile Şamanizmin ana taşları üzerinden Ayahuasca bilgeliğinin gerçeküstü dünyasına girecek ve belki de kendi yolculuğunuzun ilk adımlarını atacaksınız.
 
Ayahuasca Yolculuğu’na, www.denizkutuphanesi.com başta olmak üzere online kitap satış sitelerinden ve seçkin kitabevlerinden ulaşabilirsiniz.
 


@AyahuascaYolculugu         @ayahuasca_yolculugu
www.denizkutuphanesi.comKübra Saatçıoğlu
1975 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Ankara sevgisine ağır basan Ege aşkıyla üniversite eğitimi için İzmir’i seçti. Mimarlık Fakültesi Şehir Planlama lisans eğitimimden sonra Turizm İşletmeciliği yüksek lisansı yaparak Turizm Planlaması üzerine tezini yazdı. Doktora eğitimi sırasında hayat akışını her anlamda değiştirdi. Son on senesi denizcilik sektöründe geçen profesyonel çalışma hayatı içinde, deniz ile ilişkisini artırarak devam ettirdi. Evli ve iki çocuk annesi olan yazar, izlediği Şamanik yolda kendi üzerindeki keşiflerini sürdürürken grup ve bireysel çalışmalar düzenlemeye de devam etmektedir.
 
Naviga Yayınları hakkında
Yayın hayatına Türk denizcilik kültürüne katkıda bulunmak hedefiyle başlayan Naviga, bugüne kadar bu konuda pek çok adım attı. Bunlardan biri de kitap yayıncılığı oldu.
Naviga Yayınları, Osman Atasoy’un Uzaklar adlı eseriyle başladığı deniz kitapları serisinde uzun sayılmayacak bir sürede; ülkemizin ve dünyanın önemli yazarlarının eserlerini Türk okurlarına kazandırmayı başardı. Bunlar arasında; yelkenle dünya turunun piri kabul edilen Joshua Slocum’un İlk Defa Tek Başına adlı eseri ile Fransız yelkenciliğinin en büyük ustası Bernard Moitessier’nin Uzun Yol, Steven Callahan’ın Başıboş, ünlü kadın yelkenci Ellen MacArthur’un Avucumdaki Dünya, Derek Lundy’nin Tanrı’nın Terk Ettiği Deniz gibi baş yapıtları sayabiliriz.
Naviga Yayınları; Turgay Noyan, Meriç Köyatası, Yücel Köyağasıoğlu, Çetin Kent, Cem Kozlu, Aksona Mehmet, Tahsin Ceylan gibi Türk amatör denizciliğinin ünlü yazarlarının eserlerinin de yayıncısı oldu. Osman Atasoy’dan sonra dünya gezgini Türk denizcileri Hülya Leigh, Alim Sür ve Hakan Öge’nin mükemmel eserleri de yine Naviga imzasıyla Türk denizcilerinin kitaplıklarını süsledi.
 


www.denizkutuphanesi.com
 
Etiketler :
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
İSTANBUL   MUĞLA   GÖCEK
İZMIR WEATHER   MARMARIS WEATHER   ANTALYA
 
FIRTINA TAKVİMİ
03 Haziran Filizkoparan Fırtınası (3 Gün)
10 Haziran Ülker Doğumu (3 Gün)
22 Haziran Gündönümü
27 Haziran Kızılerik
28 Haziran Fırtına (2 Gün)

 
TAKVİM
25
HAZİRAN
J70 Trofesi 3. Ayak
Yer:turgutreis
Tarih:25-27 Haziran
25
HAZİRAN
Cumhurbaşkanlığı 2. Uluslararası Yat Yarışları
Yer:Muğla
Tarih:25-27 Haziran
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri