Popüler Konular : Kraken Yachts... | Kraken K505... | Eylül navigasyon... |
#engüzeltatildenizde - Charter
Naviga
30.06.2021
A | a
#engüzeltatildenizde - Charter

Her şeyin en güzeli denizde yaşanır, doğanın tadı denizde çıkar. Özellikle de sağlığımız için herkese mesafeli olmamız gereken bu dönemlerde bundan daha iyi bir seçenek mi olur! Tekneniz varsa kim tutar sizi; tekneniz yoksa da charter firmalarının filolarında boy boy modeller ve Naviga okurlarına özel birbirinden avantajlı kampanyalar var. O zaman rotanızı belirleyin, teknenizi seçin ve mavi bir yolculuğa çıkın. Bu arada #engüzeltatildenizde hashtag’iyle mutluluğunuzu bizlerle paylaşmayı da unutmayın.  

Yazı: Ayşegül Bakış

BM Yatçılık

Dört kamaralı yedi kişilik ve dört kamaralı sekiz kişilik tekneleriyle hizmet veriyor. İşinde uzman, tam donanımlı, Ege ve Akdeniz sularında yıllardır farklı tecrübeler edinmiş kaptan, ekibe sahip olan firmanın tekneleri her tur girişi ve çıkışında dezenfekte ediliyor; detaylı temizlik işlemleri yapılıyor.
Rota: Göcek koyları
www.bmyatcilik.com.tr

Kampanya: Naviga okurlarına özel, BM Yatçılık ile tanışmaları için 24-30 Mayıs haftasında gerçekleşecek rezervasyonlarda  %10 indirim yapılacak.

E.G.G. Yachting

25. yılını kutlayan E.G.G.Yachting’in filosunda 22 adet tekne var. Bunlardan ikisi katamaran. Filoda iki-üç-dört-beş kamara seçenekleri ile boyları 10 ve 17 metre arasında değişen, her beğeniye uygun tekneler mevcut. Kiralama fiyatları, tekne kiralama bedeli ve zorunlu hizmet paket bedeli olarak ayrılıyor. Tekne kiralama bedeli, sezonda döneme bağlı olarak belirtilen liste fiyatları üstünden uygulanacak indirim oranları ile değerlendirilebiliyor. Hizmet paket bedeli ise her misafire özel alınan ‘seyir izin belgesi’, son temizlik, yatak ve havlu takımları, bot, dıştan takma motor vb. bedeli karşılığı sağlanan hizmetlerin tümünü kapsıyor. İlave olarak gennaker yelken, kablosuz ağ, SUP (stand-up paddle board) ve kano kiralaması, havaalanı transferleri, tekne için alışveriş vb. taleplere göre ücret karşılığında sağlanabiliyor.

Kampanyalar
Kiralama dönemine dört hafta kalan tüm kiralama taleplerine, doğrudan  %20 indirim yapılıyor. Daha uzun vadede oluşan kiralama talepleri için de avantajlı sezon indirimleri sunuluyor. Sonbahar veya ilkbahar dönemi için kiralama yapmak isteyen Naviga okurlarına ilaveten   %3’lük ‘Naviga-E.G.G. Yachting dostluk özel indirimi’ uygulanıyor.

Rota
E.G.G.Yachting, hava ve deniz suyu sıcaklıklarının ideal koşullarda olduğu Göcek koylarını tavsiye ediyor. Rota olarak Göcek-Fethiye çevresindeki koylar esas olmakla beraber, zamanı dikkate alarak seyir planlamasında hava ve deniz koşulları izin verirse, doğu yönünde Kalkan ve Kaş üstünden Kekova koyları, batı yönünde ise Ekincik üstünden Hisarönü Körfezi’nin güzel koylarının gezilebileceğini belirtiyorlar.
www.eggyachting.com

 

Irmak Yachting

Mayıs ayında fabrikadan çıkacak Falcon isimli 2021 model Lagoon 40’ın (dört+iki kamara ve dört tuvalet) Göcek’e ulaşmasıyla filodaki tekne sayısı 15’e yükseliyor. Irmak Yachting teknelerinden bazıları RYA eğitimleri verilecek şekilde donatılmış. Colin J.’nin verdiği RYA eğitimlerinden ilk kez eğitim alacaklar veya mevcut bilgilerini uluslararası geçerliliği olan bir ehliyetle belgelendirmek isteyenler faydalanabiliyor.

Fiyat: Irmak, Bavaria 42 Cruiser (2008):
1 Ocak-17 Nisan ile 6 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında 1.600 euro.
17 Nisan-15 Mayıs ile 2 Ekim-6 Kasım
tarihleri arasında 1.750 euro.
15 Mayıs-12 Haziran ile 11 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında 1.900 euro.
12 Haziran-11 Eylül tarihleri arasında 2.100 euro (haftalık).
* Diğer modellerin ve ekstraların fiyat listelerine firmanın internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
Kampanyalar
Nann (Bav51), Selene (Bav45) ve Moon Shadow (Elan 444) teknelerin isimleri ay ile ilişkili olduğu için bu teknelerin 2021 içerisindeki dolunay tarihlerine denk gelen kiralamalarında (26 Mayıs, 24 Haziran, 23 Temmuz, 22 Ağustos, 20 Eylül ve 20 Ekim tarihlerinde) Naviga okurlarına özel  %5’lik indirim yapılıyor.
Birbirini tamamlayan iki Bav46 isimlerini Hint Destanı Ramayana’dan alıyor. Rama (2020) ve Sita (2016) adlı iki teknenin aynı anda kiralandığı durumlarda ekstra  %10’luk indirim uygulanıyor. Ayrıca Irmak Yachting yetkilileri “Naviga bizim için çok önemli bir referans. Bu yüzden de bu satırları okuyan değerli okuyucular Irmak Yachting’i aradıklarında Naviga’nın selamını getirdik derlerse başından sonuna deniz ve yelken tatilleri için kolaylaştırıcı olmak adına ne yapılabilirse yapmaya hazırız. İlk kez bizden kiralama yapacak Naviga okurlarına özel bir hoş geldin indirimi uygulayacağımızın müjdesini buradan duyurmak isteriz” diyorlar.

Rota
Göcek (Marintürk Marina) merkezli Irmak Yachting bir haftalık rotalar için Göcek ve Fethiye koylarını öneriyor. Dilerseniz, Karacaören Kemer Kaş ya da Ekincik Çiftlik Bozburun yönünde de yelken seyri yapabilirsiniz.
www.irmakyachting.com
LoveSail

LoveSail bu yıl filosuna kattığı üç yeni tek gövdeli ve bir katamaran ile filosunu 13 tekneye çıkardı. Firmanın verdiği bilgiye göre, filodaki tekneleri kiralamak için geçerli bir denizci ehliyeti ve yelkenli tekne kullanma tecrübesine sahip olmak ve Naviga okuru olmak yeterli. Denizci belgesi olmayan veya tecrübesini artırmak isteyen yelkenseverler dilerlerse kiralamalarını kaptanlı olarak da gerçekleştirebiliyor.

Kampanyalar
LoveSail, Fethiye-Göcek Bölgesi’nde kalabalıklardan uzak huzurlu ve güvenli bir tatil yapmak isteyen Naviga okurları için bu yıl da özel fırsatlar sunuyor. Filoya yeni katılan 2021 model Bali 4.6, Dufour 430GL, Bavaria C42, Beneteau 38.1 tekneler ile geniş aileler ve kalabalık grupların tercihi 2007 model Bavaria 46 için  %10 indirim uygulanıyor. İki hafta ve üzeri kiralama yapmak isteyen Naviga okurlarına ilave olarak  %5 indirim var. Kampanya 30 Haziran’a kadar geçerli ve başka bir kampanya ile birleştirilemiyor.

Rota
Fethiye Yacht Classic Otel’in marinasındaki teknelere Dalaman Havaalanı’ndan 45 dakikada ulaşarak Fethiye Körfezi’ndeki koylara yelken açılabilir ya da dilerseniz Marmaris veya Kaş rotalarını izleyerek daha uzun yelken seyirleri yapabilirsiniz.
www.LoveSail.net


 

Mıknatıs Yachting

2010’dan beri yatçılık sektöründe faaliyet gösteren Mıknatıs’ın ana merkezi ve tesisleri Netsel Marina Marmaris’te bulunuyor. Yatçılık sektöründeki uzun yıllara dayanan tecrübeden dolayı Alman Charter Şirketleri Birliği (VDC) üyesi. Bu sayede tüm rezervasyonlar ve ödemeler VDC ve EIS-European Insurance Services koruması altında.
Filodaki; 34-54 feet arası tek gövdeli yatlar ve 45-50 feet katamaranlar ile kaptanlı veya kaptansız kiralama yapmak mümkün.

Kampanya
Naviga okurlarına ağustos ayı içerisindeki kiralamalara özel  %10 indirim uygulanıyor. Bunun için rezervasyon talebinizde MY-NAV10 indirim kodunu iletmeniz yeterli.


Rota
Marmaris çıkışlı olarak iki farklı rotayı tamamlayabilirsiniz. Marmaris’in batısında genelde kararlı esen rüzgâr ile Çiftlik, Serçe, Bozukkale, Söğüt, Bozburun, Dirsek, Kocabahçe, Selimiye, Orhaniye, Bencik, Datça, Palamutbükü ve Knidos gibi konaklama noktaları arasında keyifli yelken seyri yapılabiliyor. İki haftalık turlarda ya da Bodrum, Karacasögüt çıkış ya da dönüşlü turlarda Gökova Körfezi ve Bodrum koylarını da gezebilirsiniz.
Rüzgâr ve denizin genelde daha sakin olduğu Marmaris’in doğusunda ise Ekincik, Göcek, Fethiye, Kaş, Kalkan, Kekova ve Finike’deki koyları kapsayan bir rota çizilebiliyor.
http://miknatisyachting.com/tr/filo/
 

NonnoBlue

NonnoBlue deneyimli ve profesyonel ekibiyle kaptanlı ya da kaptansız kiralama seçenekleri sunuyor. Filosunda dört kamara-banyolu Lagoon 42, Excess 11 ve Jeanneau Cap Camarat bulunuyor.

Kampanya
Naviga okurları, NonnoBlue15 kodu ile haziran-temmuz-ağustos aylarında geçerli olan  %15 indirimden yararlanabiliyor.

Rota
Tekneler Göcek D-Marin çıkışlı olarak kaptanlı ya da kaptansız olarak kiralanabiliyor.
 www.nonnoblue.com

Saysail

Trio Deniz markası Saysail Yacht Charter’ın merkezi Göcek’te bulunuyor. Hanse tek gövdeliler ile Excess katamaran yelkenli modellerine sahip. Saysail, her tekneyi tur dönüşlerinde ve tur çıkışlarından önce Sabancı Üniversitesi tarafından geliştirilen nanoteknolojik dezenfeksiyon sistemi Antimic ile hem temizliyor hem de virüs, mikrop ve diğer mikroskobik zararlı organizmalara karşı koruma altına alıyor. Tek gövdeli yelkenli seçenekleri Hanse 418, Hanse 458, Hanse 508 ve Hanse 675. Yeni katamaranları Excess 11’de dört misafir kamarasına ilaveten bir de bağımsız mürettebat kamarası yer alıyor. Katamaranların kendinden tramolalı ön yelkenleri kullanım kolaylığı adına büyük avantaj sağlarken, geniş kamaralar, ferah salon ve bolca dış yaşam alanları mevcut.
Bir ya da iki aile için ideal seçenekler olarak önerilen Hanse 418’lerde üç kamara bulunuyor. Salon haricinde ana kamarada da özel bir duş ve tuvalet bulunması dikkat çekiyor. Hanse 675’te geniş ana kamaraya ek iki misafir kamarası var. Sadece mürettebatlı kiralama seçeneğiyle sunulan model, su yapıcıdan klimaya kadar lüks detaylarla zenginleştirilmiş.

Kampanyalar
Özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen Excess 11’ler, KDV dâhil fiyatlar üzerinde  %10 indirim avantajı sunuyor. Mayıs-ekim arası haftalık fiyatlar, 4.068-5.022 euro arasında değişiyor.
Hanse 418 ile mayıs-ekim arasında bir haftalık tatil bedeli KDV dâhil %15’lik özel indirimli fiyatlarla 2.515-3.460 euro arasında.
Hanse 675’in mayıs-ekim arası yüzde 10 indirimli fiyatları 14.300-17.990 euro arasında değişiyor.

Rota
Göcek merkezli faaliyet gösteren Saysail, farklı limanlarda teslimat seçenekleri de sunabiliyor.
saysail.com

Suda Sailing

Suda Sailing tekneleri Gökova Ören Marina’da yer alıyor. Kaptansız kiralanma için kiralayanın Amatör Denizci Belgesi (ADB) sahibi olması haricinde, benzeri yelkenli yatta kaptan olarak seyir tecrübesi olması isteniyor. Haftalık kaptanlı kiralamalarda, yat ve yelken eğitimi için kaptan ücreti haricinde ekstra ücret talep edilmiyor. Tatil sırasında pratik yat ve yelken eğitimi alınabiliyor. 2016 model Hanse 415’te ve Hanse 455’te üç kamara-iki tuvalet bulunuyor.

Rota: Gökova koyları

Kampanyalar
Hanse 415 ve 455’te 1 Mayıs-19 Haziran ve 18 Eylül-11 Aralık tarihleri arasında yapılan haftalık rezervasyonlarda Naviga okurlarına özel  %20 indirim.
19 Haziran-18 Eylül tarih aralığında yapılan haftalık rezervasyonlarda  %10 indirim.
www.sudasailing.com

Thea Sailing

Thea Sailing, bakımlı, titizlikle temizlenerek dezenfekte edilmiş teknelerinde kaptanlı ya da kaptansız, güvenle tatil yapma fırsatı sunuyor. Kaptansız kiralamalarda misafirin tecrübesi esas alınarak gerekli ehliyetlere sahip kişilere kiralama yapılabiliyor.
Filoya eklenen yeni teknelerle birlikte; farklı markaların (Beneteau, Bavaria, Jeanneau, Fountaine Pajot) 38-50 feet arasındaki üç ila beş kamaralı yelkenli modelleriyle hizmet veriliyor. Daha geniş alan arayanlar için firmanın filosunda geçen sezondan bu yana katamaran da yer alıyor. Uzun süreli kiralamalarda denizseverlere Çeşme veya Bodrum’a tek yön alternatifleri de sunulabiliyor.

Kampanya
Naviga okurlarına özel olarak, Thea Sailing ile tanışma için 1 Mayıs-17 Temmuz arasında gerçekleşecek rezervasyonlarda geçerli olmak üzere %10 indirim yapılıyor.

Rota
Marmaris’teki Adaköy Marina’dan hareket ile Marmaris, Göcek, Hisarönü, Gökova Körfezi koyları gezilebiliyor.
www.theasailing.com

Vira Demir Otel&Yelken

Marmaris Selimiye Köyü’nde yer alan Vira Demir Otel, altı odası, 1.000 metrekarelik denize sıfır bahçesi ve yelkenlisiyle hizmet veriyor. Otel bünyesinde kişiye özel yelken dersleriyle birlikte, misafirlerin isteği doğrultusunda hazırlanan rotalarda konaklamalı özel yelken gezileri de düzenlenebiliyor. Hanse 415’te üç kamara ve iki banyo bulunuyor.

Kampanya
Dört yetişkine kadar günlük 5.500 TL’den başlayan fiyatlar (KDV dahil) ve üç gece konaklamadan itibaren çeşitli indirim fırsatları mevcut.

Rota
Hisarönü koylarına (Kuzbükü, Kocabahçe, Dirsekbükü, Orhaniye vb.) birkaç saat içinde ulaşılabiliyor. Ayrıca konaklamalı gezilerde, Knidos, Datça, Palamutbükü gibi bölgelere de seyir yapılabiliyor.
www.virademir.com.tr

Yelkenli Yatçılık

Firmanın filosunda dördü katamaran olmak üzere farklı model, boy, marka ve fiyatta 20 tekne bulunuyor. Filodaki katamaranlardan ikisi, dünya sularında bu sene seyre başlayan Excess 11’ler.

Kampanyalar
Naviga okurlarına özel iki kampanya var: İlki, iki farklı fiyat döneminde en az birer hafta kiralama yapan Naviga okurlarına, yüksek sezon (fiyat) döneminde  %5, düşük sezon döneminde ise  %10 indirim. Örneğin mayıs ve ağustos aylarında birer hafta kiralama yapıldığında, mayıs ayı fiyatında  %10, ağustos ayı fiyatında
%5 indirim uygulanıyor. Bir diğer fırsat ise; mevcut tek yön rotalarında Naviga okurlarından tek yön ücreti alınmıyor.
Kampanyalar, rezervasyonların 31 Mayıs 2021 tarihine kadar kesinleştirilmesi koşuluyla geçerli. Sezonlara göre fiyat listesi ve uygulanan standart indirimlere internet sitesinden ulaşmak mümkün.


Rota
Üç tekne Milta Marina-Bodrum, 17 tekne ise Martı Marina-Orhaniye’den çıkış yapıyor. Tüm teknelerin limanlar arasında tek yön rotalarda kiralanması da mümkün. Katamaranlar, Bodrum ve Orhaniye limanlarından kiralanabiliyor.
www.yelkenli.com 
Etiketler :
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
İSTANBUL   MUĞLA   GÖCEK
İZMIR WEATHER   MARMARIS WEATHER   ANTALYA
 
FIRTINA TAKVİMİ

01 Ağustos Fırtına

05 Ağustos Fırtına (3 gün)

12 Ağustos Fırtına

14 Ağustos Fırtına (3 Gün)

19 Ağustos Leyleklerin Dönüşü

22 Ağustos Çaylak

31 Ağustos Mircan

TAKVİM
23
EYLÜL
20. Yıl Bosphorus Cup
Yer: İstanbul Boğazı
Tarih:23-26 Eylül
28
EYLÜL
Grand Pavois La Rochelle
Yer:La Rochelle, Fransa
Tarih:28 Eylül-3 Ekim
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri