Popüler Konular : Kraken Yachts... | Kraken K505... | Eylül navigasyon... |
Moody 41 AC
Naviga
1.07.2021
A | a
Moody 41 AC

Başka türlü bir aşk peşindeyseniz…


Klasik düz güverte anlayışını, kolay kullanılabilirlik ve sıra dışı lüks detaylarıyla birleştiren Moody 41 AC, geleneksel yat üretimini modern çağa taşıyor. Düz gövdesi ve üst yapısıyla göz alıcı olan tekne, yelken performansıyla da etkiliyor. Moody 41'in deck saloon versiyonunun British Yachting Awards’te Cruising Yacht of the Year 2020 ödülünün sahibi olduğunu da belirtelim.

19’uncu yüzyıl ortalarında İngiltere Hamble Nehri üzerindeki Swanwick kasabasında kurulan Moody, yenilikçi anlayışından ödün vermeden klasikleşmeyi başarmış tekneler üretiyor. Markanın 150 yıllık hikâyesini başlatan John Moody 1880 yılında yaşama veda ettiğinde beri oğlu Alexander, Moody markasını taşıyan her teknenin en yüksek kalitedeki malzemelerden birinci sınıf işçilikle inşa edilmesi geleneğini sürdürüyor. Moody’nin mükemmeliyetçi tasarım ve üretim felsefesi, 2007’den beri yatçılık endüstrisinin bir başka efsanesi Hanse Yachts AG tarafından devam ettiriliyor.

Zamanın ötesinde
Konukların rahatından ödün vermeden hızlı yelken performansı sunan Moody 41 AC, markanın diğer ‘kızları’ gibi marinada yaşam, kısa geziler ya da uzun seyirler için ihtiyaç duyulabilecek her türlü donanıma sahip.
Yüksek verimlilik sunan arması ve 92,5 metrekarelik yelken alanını destekleyen çift baş ıstralya ve güçlü vinçler, farklı hava koşullarında yelken keyfini doyasıya çıkarmanızı mümkün kılıyor. Sağlam direk sac levhalar ile rulmanlı mandar ve ıskotalar tekneye daha da kuvvetli bir karakter kazandırıyor.
Teknenin sağlamlaştırılmış rüzgâr siperliği ve korunaklı havuzluğu, açık havanın keyfini çıkaranların güvenliğini sağlıyor. Kıç taraftaki iki kontrol istasyonu ve hemen önlerinde büyük tik masanın yer aldığı havuzluk, dış etmenlere karşı da korunaklı.
Moody 41 AC'nin güvertesinde dümen oturaklarının altındaki iki geniş dolap ve havuzluk oturma bölümlerinin altındaki saklama alanları başta olmak üzere bolca saklama alanı mevcut. Fazlasıyla hacim sunan zincirlikse başlı başına bir depo gibi.

İçerde hayat bambaşka
Salon, yıldız dokulu masanın etrafındaki U şeklinde kanepesiyle samimi bir ortam sunuyor. İskelede harita masasının olduğu bölümde, seyirde ya da demirde kaptanın ihtiyacı duyacağı çalışma alanı yaratılmış. Burada üç kişi oturabiliyor.
Tik ve meşe gibi materyalden üretilmiş mobilyalar, geleneksel dekoratif dokunuşlarla zenginleştirilmiş. Usta işçiliğin ürünü, kaliteli malzemelerle dekore edilmiş salon, mutfak ve kamara mobilyaları, çok kat cilalanması sayesinde şık bir görünüm sunuyor. Dolap kapaklarındaki rattan işlemeler, detaylara gösterilen özenin güzel bir örneği.
Üç gözlü ocağa, büyük bir buzdolabına, çift evyeye ve Corian marka tezgaha sahip geniş mutfak da sancak tarafta konumlandırılmış.
İç yerleşim tekne sahibinin ihtiyaçlarına göre şekillendirilerek özelleştirilebiliyor. İki ya da üç kamara; tek tuvalet ya da çift tuvalet gibi seçimler tamamıyla tekne sahibine bırakılıyor.
Ana kamarada geniş çift kişilik yatak, bol saklama bölmesi, şık okuma lambaları ve açılabilir çift heç gibi özellikler öne çıkıyor. Doğrudan kamara içinden erişimli geniş tuvalet kısmında ahşap yüzeyli banyo dolabının içine gömülmüş oval formda ev tipi bir lavabo yer alıyor. Tuvalet kısmında bakım malzemeleri için de bolca alan var.

Teknik özellikleri
Tam boy: 12,70 metre
En: 4 metre
Su kesimi: 2 metre
Ağırlık: 9,8 ton
Makine: 40 HP dizel
Yakıt kapasitesi: 140 litre
Su kapasitesi: 320 litre

www.triodeniz.com 
Etiketler :
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
İSTANBUL   MUĞLA   GÖCEK
İZMIR WEATHER   MARMARIS WEATHER   ANTALYA
 
FIRTINA TAKVİMİ

01 Ağustos Fırtına

05 Ağustos Fırtına (3 gün)

12 Ağustos Fırtına

14 Ağustos Fırtına (3 Gün)

19 Ağustos Leyleklerin Dönüşü

22 Ağustos Çaylak

31 Ağustos Mircan

TAKVİM
23
EYLÜL
20. Yıl Bosphorus Cup
Yer: İstanbul Boğazı
Tarih:23-26 Eylül
28
EYLÜL
Grand Pavois La Rochelle
Yer:La Rochelle, Fransa
Tarih:28 Eylül-3 Ekim
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri