Popüler Konular : Kraken Yachts... | Kraken K505... | Eylül navigasyon... |
Ella Yat Kulüp’ten Hisarönü Körfezi’nde Koylara market servisi
Naviga
8.07.2021
A | a
Ella Yat Kulüp’ten Hisarönü Körfezi’nde Koylara market servisi

Hisarönü Körfezi’nde kumanya tedarik zahmeti sona eriyor. Turgut Köyü’nde denizcilere her türlü hizmet veren Ella Yat Kulüp, bu sene, koylara market ve restoran servisi başlattı. Ayrıca gelip gidecek misafirleriniz için denizden transfer hizmeti de var.


Kumanya tedariki ve teknelerdeki kısıtlı şartlarda depolanması, seyir planlamasında önemli ayrıntıların başında gelir. Bir hafta, 10 gün gibi kısa süreli yolculuğa çıkanlar için makarna ve konserve ağırlıklı kumanya ile idare etmek dert olmaz da, uzun süre denizde kalacaklar için sağlıklı ve dengeli beslenme için taze sebze ve meyve, et, tavuk, balık tedariki önem taşır. İçme suyu, akşamüstü içkisine konulacak buz, yoğurt ve daha birçok ihtiyaç için belirli aralıklarla ya bir iskeleye çıkmak ya da bir yerleşim merkezine yakın demir atmak zorunda kalırız.
Bu konu son beş yıldır Göcek için sorun olmaktan çıkmıştı. Göcek’te iki büyük zincir marketin yüzen marketleri ile yerel birkaç market ve manavın koylara servis hizmeti büyük kolaylık oluyordu.Hatta Göcek’teki birçok tekne bu rahata alıştıkları için Göcek dışına çıkmaktan vazgeçmişti.
Tekne sahipleri, bu sene Hisarönü Körfezi’nde de benzer bir konforu yaşayacaklar. Turgut Koyu’nda bulunan Ella Yat Kulüp, bu sene hem marketini genişletti hem de körfezin kuzey yakası koylarından güney yakasında en uç nokta olan Dirsekbükü’ne kadar olan bölgede market ve lokanta servis hizmeti başlattı.

Ella Yat Kulübü’nün işletmecisi Ufuk Aydoğan, Hisarönü Körfezi’nde dolaşacak olan denizcilere şu mesajı veriyor:
“Marketimizi 290 metrekareye çıkardık. Yöresel ürünlerden ithal ürünlere kadar, taze ürünlerden dondurulmuş ürünlere, et ve balığa kadar her çeşit ürün mevcut. Gurme şarküteri çeşitleri, dünya peynirleri ve özel kahve ürünlerimiz de mevcut. Temizlik malzemelerinde denizcilere tavsiyemiz Turmepa ürünleri ama diğer ürünleri de sunuyoruz. Herkesin, bizim fiyatlarımız ile büyük zincir market fiyatlarını karşılaştırmasını rica ediyorum. Market fiyatlarımız çok uygun     . Üstelik, marketteki fiyatlarımız ile botla koylara, tekneye kadar getirip teslim ettiğimiz ürünlerin fiyatları da aynı… Ek bir servis ücreti talep etmiyoruz. Koylara market hizmetimizin yanı sıra restoranımızda sunduğumuz yemeklerimiz, mezelerimiz,  pide ve lahmacun servisi de yapıyoruz. Sıcakları sıcak, soğukları da soğuk olarak koruyarak teslim ediyoruz.  Hizmetlerimiz bununla da sınırlı değil. Tekne sahibi dostlarımızın, nerede demirli olurlarsa olsunlar, misafirleri gelip gidecekse, onları karadan almak veya geri bırakmak için bulundukları koyu terk etmelerine gerek kalmayacak. Onlara denizden transfer hizmeti de sağlıyoruz. Hizmet prensibimiz ve parolamız: Hisarönü Körfezi’nde denizcinin dostu Ella Yat Kulüp.”
Ella Yat Kulüp, iskelesinde 50 tekneye bağlanma, elektrik ve su hizmeti veriyor. Restoranında yerel lezzetler, günlük yapılan taze mezeler, et ve balık çeşitleri bulunuyor. Taş fırında ise bazlama, tırnak pide, lahmacun ve pide çeşitleri servis ediliyor.
Ella Yat Kulüp, restoranı, plajı ve dokuz adet odası ile tekne sahipleri dışında günübirlik misafirlere ya da karadan gelecek yatılı misafirlere de hizmet veriyor.
Ella Yat Kulüp market siparişlerinizi şu numaralardan verebilirsiniz:
Taylan Gebeş: 054579978-53-
0532 161 55 14
Ella Yat Kulüp: 0532 667 57 57
İnternet üzerinden sipariş için:
www.ellayachtclub.com

 
Etiketler :
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
İSTANBUL   MUĞLA   GÖCEK
İZMIR WEATHER   MARMARIS WEATHER   ANTALYA
 
FIRTINA TAKVİMİ

01 Ağustos Fırtına

05 Ağustos Fırtına (3 gün)

12 Ağustos Fırtına

14 Ağustos Fırtına (3 Gün)

19 Ağustos Leyleklerin Dönüşü

22 Ağustos Çaylak

31 Ağustos Mircan

TAKVİM
23
EYLÜL
20. Yıl Bosphorus Cup
Yer: İstanbul Boğazı
Tarih:23-26 Eylül
28
EYLÜL
Grand Pavois La Rochelle
Yer:La Rochelle, Fransa
Tarih:28 Eylül-3 Ekim
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri