2022 Eayk-Çeşme Marina Kış Trofesi'nin ilk ayağı tamamlandı


Çeşme Marina’da EAYK - Çeşme Marina Kış Trofesi'nin ilk yarış ayağı gerçekleşti.

Toplam 6 yarış ayağından oluşan EAYK - Çeşme Marina Kış Trofesi’nin ilk yarışları 29 – 30 Ocak tarihlerinde 6 Destek, 35 IRC sınıfı olmak üzere toplam 41 teknenin katılımıyla start verdi. Trofenin ilk günü, kayıtlar ve brifing ardından, Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı’nın start vermesi ile yarışlar başladı. EAYK-Çeşme Marina Komodoru Akif Sezer; “Tüm deniz severleri ve değerli ekiplerin katılımını teşvik amacıyla trofemizin ilk yarış ayağından ücret almayacağımızı duyurmuştuk. Beklentimizin de üzerinde 41 tekneyle yeni yılın ilk yarışında bir araya gelmek hepimiz için büyük motivasyon oldu. Mayıs sonunda gerçekleşecek son yarış ayağına kadar katılımların artarak devam edeceğimizi umuyoruz. “ dedi. 

Uzun zamandır tam anlamıyla yarışamayan ekipler soğuk hava şartlarına rağmen Coğrafi – 2 ve A2 rotalarında 2 yarış yaparak günü tamamladılar. İkinci gün tek yarış yapmak üzere Çeşme Marina’dan ayrılıp start hattında buluşan ekipler, hakem heyetinin tüm sınıflar için yaptığı rota değişikliği kararı ile Coğrafi – 2 rotasını tamamlayarak dönüşlerini gerçekleştirdiler. 

Ödüller bir sonraki yarış ayağında

IRC-A0 sınıfında ARKAS COMET-A, IRC-A1 sınıfında TEAM LINEA ROSSA, IRC-A2 sınıfında ZAMAZİNGO, IRC-A3 sınıfında YEDİÇERİLER, IRC-B1 sınıfında PERLE WHITE, IRC-B2 sınıfında OLIMPOS-ANKARA YELKEN KULÜBÜ ve Destek Sınıfında DUYGU 7 teknesi birinci oldu. 

Ödül töreni, trofenin 2. yarış ayağı olan 19-20 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşecek.