Bambaşka bir lezzet deneyimi: Hiç


Urla’da 60.000 zeytin ağacına sahip bir markalar grubu olan Hiç, sunduğu hizmetlerle bir gastronomi deneyimi yaşatıyor.

Hiç Zeytin Ormanı, Hiç Zeytinyağı, Hiç Lokanta, Hiç Seramik, Hiç Dükkan ve Urla Cooking Class ile geleceğin gıdası ve bölgenin geleceği için çalışıyor.

Hiç, konuklarını Urla’ya gastronomik bir seyahate davet ediyor. 60.000 zeytin ağacının oluşturduğu ormanın mahsulü zeytin, zeytinyağı, altın otu, karabaş otu, dağ çileği ve onlarca bitkiyi sunuyor. Hiç’in kurucusu Duygu Özerson Elakdar, doğaya en az müdahale uygulamasını benimseyerek organik sertifikalı üretim yapıyor. Doğadan toplanarak tabağa taşınan ürünler Hiç Lokanta’da, Hiç Seramik’in özel koleksiyonu ile konuklara servis ediliyor. Restoranının yanı sıra, Hiç Dükkan ile evlere hizmet veren firma, bağlantılı üretimleri ile mikro-ekonomi yaratıyor.

Katkısız, işlenmemiş, iyi ve temiz gıda tüketmeyi, deneyimlemeyi ve yerelliği destekliyor. Kendi zeytinyağı işliğinde yer alan Urla Cooking Class’ta verdiği zeytinyağı eğitimleri ile uzmanından öğretmeye başlıyor, Urla mutfağını ve malzemelerini atölyelerinde tanıtıyor.

Hiç Lokanta, doğal ve organik ürünleri Urla’nın geleneksel tariflerinde kullanarak yemeği gerçek bir lezzet deneyimine dönüştürüyor. Geniş şarap kavında bölge şarap üreticilerinin ürünlerine yer vererek yerel üretimi de destekliyor. Kuvvetli mutfak teknolojisi ile menüde mevsimselliğe ve yerelliğe önem veriyor; sadece ormanın ürünlerini kullanmakla kalmıyor, ekmeğinden sosuna, reçelinden kuru etine kadar kendi ürünlerini kendileri üretiyor.

Zeytin ormanındaki ağaçların meyvesi üst teknoloji ile Urla’nın köklü tarihi mirasına yakışır şekilde tek tek elle hasat ediliyor. Hiç’in kendi sıkımhanesinde soğuk sıkım işlenen zeytinyağı, filtrelenerek butik üretim ile patentli ve tasarım ödüllü cam şişelerde tüketiciyle buluşuyor. Tek bir zeytin ormanına ait zeytinlerin, ormana 10 dakika uzaklıktaki Hiç Zeytin Ormanı İşliği’nde toplandığı gün işlenmesi, polifenolün yüksekliğini ve yüksek meyvemsiliği sağlıyor. Hiç Zeytinyağı, dünyada birçok önemli satış noktasında yer alırken dünya çapında birçok değerli ödüle de sahip. New York International Olive Oil Competition NYIOOC 2020-Silver Medail, İtalya L’Orciolo D’Oro 2020 Kalite Ödülü, Flos Olei 2020, İtalya Olio Officina Olive Oil Packaging Mansion Award Hiç Zeytinyağı’nın aldığı ödüller arasında. Hiç Zeytinyağı internet sitesinden sipariş verilebiliyor.

Hiç Dükkan’da bulunan ürünlerin yolculuğuna şahit olmak isteyenler için ise Hiç Hasatları yapılıyor. Zeytin, karabaş ve Ege otları hasadıyla başlayan programlar, Urla Cooking Class’ta ürünlerin mutfakta kullanımına yönelik bir atölye ile devam ediyor.

Akşam ise Hiç Lokanta’da lezzet şöleni ile noktalanıyor. Hiç markaları, deneyimleri ve hizmetlerini takip etmek için Instagram’da @hicurla, @hicceramics ve @urlacookingclass’ı takip edebilir ve www.hicurla.com, www.hicoliveoil.com ve www.urlacookingclass.com sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Hiç ile ilgili daha fazla bilgi almak için Food Marketing Şirketi Dude Table’dan Helin Oran’a helin@dudetable.com adresinden ulaşabilirsiniz.