Bir kez daha Yalıkavak Marina


Prestijli ödül için oylamalar başladı

THYA Web sitesi üzerinden yapılan oylama, 30 Ağustos 2024 tarihine kadar sürecek.
 
2023'te "En İyi Süper Yat Marinası" Ödülü'nün sahibi olan Yalıkavak Marina, 2024 yılında da “Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” ödülüne aday gösterildi. The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından her sene verilen prestijli ödüllerin sahibi olarak dünyanın ilk 10 marinası arasına giren Yalıkavak Marina, bu yıl da tekne sahipleri ve deniz tutkunlarının desteğiyle ödülünü korumak ve büyük ödülü Türkiye'ye altıncı kez getirmek için yola çıktı.
 
 
“2018-2019 ve 2022-2023 Yıllarının En İyi Süper Yat Marinası”, “2020-2021 Yılların En İyi Uluslararası Marinası” ve “Temiz Marina” ödüllerine layık görülen ve yine TYHA tarafından Türkiye’nin ilk ve tek “5 Altın Çıpa Platin” (5 Gold Anchors Platinum) derecesi ile ödüllendirilen Yalıkavak Marina, dünya çapında kazandığı başarıları sürdürmek ve bu unvanı ülkemiz adına almayı hedefliyor. Yalıkavak Marina ayrıca Bodrum'da yer alan bir merkez olarak sürdürülebilirlik ve çevre koruma girişimleri sayesinde Mavi Bayrak ve Temiz Marina sertifikalarının da sahibi. “UNICEF Platin Kanatlar” programının katılımcısı olan marina, UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi’ne destek olarak hem Türkiye hem de dünya çapındaki yardıma muhtaç çocukların temel haklarına kavuşmaları için çabalarını da sürdürüyor
.
 
 

Türkiye'nin ve dünyanın en çok ödül alan ve yine Türkiye'nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinası olan Yalıkavak Marina, yeni sezonda dünyaca ünlü markaları Bodrum'a getirmek amacıyla global  projelere yatırım yapmaya devam ediyor. AVM ve  yat bağlama tarafında yatırımlarına hızla devam ederken üstün kalitede konaklama altyapısı da sunarak Türkiye'nin, Bodrum Yarımadası'nın ve Yalıkavak bölgesinin dünya turizm endüstrisindeki konumunu geliştiriyor.

620 yatı aynı anda ağırlayabilen ve 140 metre uzunluğa kadar yatlar için birinci sınıf hizmet sunan Yalıkavak Marina, dünyaca ünlü mağazalar, lüks mücevher ve aksesuar butikleri, Michelin yıldızlı restoranlar, plaj kulüpleri, kafeler, barlar, sağlık ve dinlenme tesislerinin yanı sıra lüks bir otele de ev sahipliği yapmakta. Dünyanın 120 ülkesinden 2 milyondan fazla misafirin tercih ettiği gözde bir destinasyon olan marina, yıl boyu faaliyet göstererek binin üstünde çalışan istihdamı yaratıyor.