CRN’den yeni yat: M/Y RIO


Ferretti Group markası CRN, yeni bir alüminyum yat olan Proje C138, M/Y RIO’yu teslim edecek.

62 metrelik bu yat, uzman profesyonellerin, teknisyenlerin ve projeye katkıda bulunan zanaatkarların emekleri ile suya indi. Motoryat RIO'nun TWW Yachts'tan Alex Heyes&David Westwood tarafından satıldığı belirtildi. CRN tarafından tasarlanan yat, tasarım ve mimarlık stüdyosu Omega Architects ile yakın işbirliği içinde inşa edildi. Dış konsepti ve iç tasarımında Pulina Exclusive Interiors’un imzası bulunuyor. 62 metre boyunda ve 11,2 metre enindeki dört güverteli süperyatın sahibinin kamarasında ve beş misafir kamarasında 12 konuk konaklayabiliyor. 

Özgürlük ve mahremiyeti odak noktasına alarak tasarlanan M/Y RIO'nun iç ve dış yaşam alanları kendinden söz ettiriyor. Sağlıklı yaşam salonu, plaj kulübündeki fitness yeri ve sahibinin özel güvertesi gibi, hem özel hem de sosyal alan olarak kullanılabilecek bölümler düşünülmüş.  

Ancona, İtalya’da yapım aşamasında olan yeni 62 metrelik M/Y RIO, diğer tüm CRN yatları gibi üretimin çevresel etkisini azaltmak ve sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda yaratıldı. Tersanenin ısısını ve güç tüketimini % 32 ve % 79 oranında azaltmaya yardımcı olan sistemler; trijenerasyon ve güneş enerjisi sistemi bunun örnekleri arasında gösteriliyor.