Deniz Yıldızı Ödülleri sahiplerini buldu


Deniz severlerin oylarıyla belirlenen Deniz Yıldızları Ödülleri, düzenlenen törenle takdim edildi.

18.02.2024

Bosphorus Boat Show kapsamında Naviga ortaklığı ile düzenlenen Deniz Yıldızları ödülleri sahiplerini buldu. Deniz severlerin oylarıyla sekiz farklı kategoride verilen ödüller, değerli isimlerin eşliğinde sahiplerine sunuldu.

Denizcilik sektörünün 2024 yılındaki en büyük etkinliği olan Bosphorus Boat Show Fuarı kapsamında; En Beğenilen Deniz Şarkısı, En Beğenilen Deniz Filmi, En Beğenilen Deniz Belgeseli, En Beğenilen Deniz Kitabı, En Beğenilen Deniz Yemeği Yapan Şef, En Beğenilen Deniz Sporcusu, En Beğenilen Deniz Ressamı ve En Beğenilen Deniz Fotoğrafçısı deniz severlerin oylarıyla belirlendi. Gecenin sunuculuğunu Çağla Kubat ve Savaş Karakaş üstlendi.

EN BEĞENİLEN DENİZ FİLMİ
Olanlar Oldu / Ata Demirer
EN BEĞENİLEN DENİZ ŞARKISI
Hasretim - İzel / Söz: Ercan Saatçi Müzik: Aykut Gürel
EN BEĞENİLEN DENİZ BELGESELİ
Sudaki İzler / Savaş Karakaş
EN BEĞENİLEN DENİZ FOTOĞRAFÇISI
Alptekin Baloğlu
EN BEĞENİLEN DENİZ YEMEĞİ YAPAN ŞEF
Vedat Başaran
EN BEĞENİLEN DENİZ RESSAMI
Devrim Erbil
EN BEĞENİLEN DENİZ KİTABI
Önce Çocuklar ve Kadınlar / Sunay Akın
EN BEĞENİLEN DENİZ SPORCUSU
Birgül Erken/ Serbest Dalış Dünya Şampiyonu

Dört yıldır beklenen ve 17 Şubat'ta kapılarını açan Bosphorus Boat Show Kara Fuarı, yoğun bir ilgiyle başladı. T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İMEAK Deniz Ticaret Odası, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği desteği ile Türkiye Gemi Sanayicileri Birliği (GİSBİR)’nin ana sponsorluğunu üstlendiği etkinlik; YATED tarafından ED Fuarcılık iş birliği ile karada düzenlenen dünyanın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük fuarı olma özelliğine sahip. 65 binin üzerinde katılımcı ziyareti beklenen fuar, İFM-İstanbul Fuar Merkezi'nde 45 bin metrekarelik alanda yer alıyor. Motoryatlardan katamaranlara, yelkenlilerden küçük teknelere, deniz motorlarından tekne ekipmanlarına kadar sektörün tüm bileşenlerinin buluştuğu fuarda 250’den fazla katılımcı, 1500’den fazla ürün ve hizmetini sergilerken 600’den fazla tekne görülebiliyor.