Eayk-Çeşme Marina Kış Trofesi 2. Ayak'ın ardından


19-20 Şubat tarihlerinde gerçekleşen Eayk-Çeşme Marina Kış Trofesi'nin 2. ayağına Çeşme Marina ev sahipliği yaptı.

Katılımın yüksek olduğu yarışta, yedi destek, 29 IRC sınıfı olmak üzere toplam 36 tekne mücadele etti.
EAYK-Çeşme Marina Komodoru Akif Sezer; “2022 Kış Trofesi'ne ilk yarış ayağında yüksek katılımla başladık. İkinci yarış ayağında da aynı katılımın devam ettiğini görüyoruz. Mart ayında gerçekleşecek iki yarış ayağında da yine aynı tempoyla devam edeceğimizi umuyoruz. Yarışta ve ödül töreninde bizleri yalnız bırakmayan Ankara Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Serpil Kara’ya; Marmaris Uluslarası Yat Kulübü Yönetim Kurulu üyelerinden Doğukan Kandemir’e, Urla Yat Kulübü Komodoru Mehmet Nardalı’ya, Karşıyaka Yelken Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Bahadır Ekin’e ve Kadın Yelkenciler Spor Kulübü Başkanı Peyvend Öksüz’e ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm yarış ekiplerimizle güzel bir yarış ayağını daha tamamladığımız için çok mutluyuz” dedi. Çeşme Marina Genel Müdürü Bora Ergezgin konuşmasında; “Tüm ekiplerin hem yarış hem de organizasyondan keyif aldığı bir yarış ayağı oldu. Emeği geçen hakem heyetimize, Ege Açık Deniz Yat Kulübü’ne, tüm marina personelimize ve Kepler Marin ekibine teşekkür ediyoruz” sözlerine yer verdi. Yarışın ilk günü, kayıtlar ve brifing ardından, hakem heyetinin startı ile yarışlar başladı. IRC-A ve IRC-B grupları önce A2 ve devamında Coğrafi-4 rotalarında olmak üzere iki yarışla; destek sınıfları ise Coğrafi-4 rotasında tek yarışla günü tamamladılar. 

Yarışın ikinci gününde, IRC sınıfları A3 rotasında, destek sınıfları ise A2 rotasında planlanan tek yarışla gün sonlandı. Kokteyl ve ödül töreni için ise yarışçılar Çeşme Marina Kepler Marin’de bir araya geldi. İlk ayakta dereceye giren teknelere, Emre Tazegül’ün çekmiş olduğu yarış fotoğraflarından yapılan özel ödüller ile birlikte EAYK Yönetim Kurulu üyesi sayın Çetin Kent’in imzalı “Samos Günlükleri” kitabı takdim edildi. 
IRC-A0 sınıfında Arkas Comet-A, IRC-A1 sınıfında Esquia-VM Yelken, IRC-A2 sınıfında Zamazingo, IRC-A3 sınıfında Yediçeriler, IRC-B1 sınıfında Prime Time, IRC-B2 sınıfında Olimpos-Ankara Yelken Kulübü ve destek sınıfında KSK Yelken Elisa tekneleri birinci oldu. 
Bir sonraki yarış ayağı 12-13 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecek.
* Yarış fotoğrafları: Emre Tazegül