Herkes karadayken, o seyirde


Kuzeyin sert çocuğu zorlu hava koşullarına dayanıklı.

2008 yılında Finlandiya’da kurulan XO Boats, sert deniz şartlarına dayanıklı 24-36 feet arası modeller üretiyor. Tezmarin temsilciliğiyle ülkemiz sularına gelen markanın en dikkat çeken özelliği, derin V gövdesiyle dalgaları bıçak gibi yarması.

Askeri standartlarda alüminyum alt gövdesi sayesinde rakiplerinden daha derin bir V gövde ve daha fazla sağlamlık sunan XO Boats, her hava şartında denize çıkabilecek sağlam bir tasarım olarak tanıtılıyor. Aynı zamanda konforlu tekneler inşa etme hedefiyle yola çıkan kuzeyli marka, sert havalarda yumuşak ve huzurlu bir seyir performansı sunuyor. Tek veya çift dıştan takma motor ile beraber bazı modellerde içten dizel motor seçeneği de mevcut. 250, 260 ve 270 olmak üzere üç boyu olan XO Boats’un en çok satan modellerine göz atalım.

XO 270 Front Cabin

Motorlar hariç 8,60 metre tam boya ve 2,59 metre ene sahip. Tek 250-350 HP arası, çift 150-250 HP arası motorlar ile donatılabiliyor. Kapalı dümen ve salon bölümüne mutfak ilave edilebiliyor. Ayrıca elektrikli tuvalet ve baş tarafta iki kişilik bir yatak bulunuyor. Teknenin küpeştesinde yürüme yolu olmadığı için salon ve dümen bölümü teknenin tam genişliğini kullanıyor ve bu nedenle çok rahat. Dümen XO 270 Cabin XO 270 Front Cabin bölümünden ön tarafa açılan bir kapı ile baş tarafa geçiliyor. Kıç havuzluğa açılan kapı seyir sırasında motor sesini kesiyor ve hava şartlarından koruma sağlıyor. Tavandaki havalandırma ve aydınlatma kapakları hava dolaşımı ve aydınlık bir ortam için düşünülmüş.

XO 270 Cabin

270 Front Cabin’in gövdesinin günlük kullanıma daha uygun hale getirilmiş versiyonu. Baş tarafta kamara yerine açık oturma alanı var. Salon ve dümen bölümü aynı şekilde tamamen kapalı. Ulaşım amaçlı ve günübirlik geziler için ideal.