Kuralları yıkalım


Bali Catamarans’ın önceliği olan geniş ve açık yaşam alanları yaratma felsefesi, yeni modeli Bali 4.2 ile sınırları aşıyor.

Catana Group’un seyir katamaranı markası Bali Catamarans, temmuz ayında en yeni modeli Bali 4.2’yi tanıttı. Ferah feza güvertesi ve açık yaşam alanlarıyla bizleri şaşırtan modelin tek özelliği bu değil elbette. Sadece Bali Catamarans modellerinde olan ‘garaj kapısı’ sistemi, yeni katamaranda da salon ve arka havuzluğu tek bir geniş alan olarak kullanma avantajı sağlıyor. File yerine sert platformdan oluşan ön güvertenin tercih edilmesi de yine markanın yeni nesil modellerinde TANITIM tercih ettiği imza niteliğindeki tasarım detaylarından. Bu bölümde masalı oturma grubu ve geniş bir güneşlenme alanı mevcut.

Bali 4.2’de salondan ön güverteye açılan kapı kolay geçiş imkanı yaratırken, aynı zamanda da tekne içinde hava akışı sağlıyor. Böylece salon ve mutfak çok sıcak havalarda da rahat bir şekilde kullanılabiliyor.

Kıç taraftan içeri girildiğinde önce karşılıklı oturma grupları ve sehpanın olduğu salon karşımıza çıkıyor. İlerleyince ön güverteye bakan çepeçevre manzarasıyla yemek hazırlamayı keyfe dönüştürecek bir mutfak, şeflerini bekliyor. Kalabalık grupları yaz gününde gönül rahatlığıyla ağırlayabilmeniz için teknenin toplam 326 litrelik buzdolabı ve derin dondurucu kapasitesi var.

Kendi boyutundaki katamaranlara göre gayet geniş olan üst güvertesinde dümen mahallinin dışında iki kişinin daha rahatlıkla oturabileceği bir bölüm var. Dümen mahallinin arkasında da naviga 087 geniş bir güneşlenme alanı sunuyor.

Üç ya da dört kamara seçimi, denize çıkacağınız ekibe ve alan ihtiyacınıza göre size bırakılmış. Dört kamaralı yerleşim planında, gövdelerde her kamaranın kendi özel tuvaleti ile iki tuvaletten de girişi olan ortak bir duşakabin yer alıyor.

Bunlara ilaveten isteğe bağlı olarak baş tarafta mürettebat için yatak, duş ve tuvalet konumlandırılabiliyor. Standart olarak 2X30 HP Yanmar motorlara sahip modelde daha hızlı seyirler yapmak isteyenler için 2X45 HP alternatifi de düşünülmüş. Yelken gardırobunda ise 50 metrekare ana yelken, 35 metrekare cenova, 63 metrekare Code 0 bulunuyor.

Siparişleri alınmaya başlayan Bali 4.2’nin şanslı sahipleri 2021 Şubat ayından itibaren teknelerine kavuşacak.

Teknik özellikleri

Tam boy: 12,85 metre

En: 7,08 metre

Su kesimi: 1,12 metre

Ağırlık: 11,5 ton (Yüksüz)

Yakıt kapasitesi: 800 litre

Su kapasitesi: 860 litre