Marmaris International Race Week’in ardından


33’üncü Marmaris Uluslararası Yarış Haftası (33rd Marmaris International Race Week) 22-28 Ekim tarihlerinde gerçekleşti.

Marmaris Uluslararası Yarış Haftası, Nexonya sponsorluğunda, Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından düzenlenerek görsel olarak da muhteşem anlara ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin yanı sıra çoğunluğunu Rus yarışçıların oluşturduğu yabancı sporcular arasında ABD, Almanya, Avustralya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Bulgaristan, Brezilya, Estonya, Fransa, İngiltere, İsrail, Kanada, Kazakistan, Letonya, Moldova, Norveç, Özbekistan, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Ukrayna ve Yunanistan’dan gelenler de vardı. Toplam 123 yelkenli yat ile 1.200 sporcunun katılımıyla gerçekleşen yarışlar beş gün boyunca sürdü. Kıyasıya rekabetin olduğu yarışlar, Nexonya Yarış Günü’nün ardından düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Nexonya, Marmaris Uluslararası Yarış Haftası’nın son gün gerçekleşen final yarışlarına sponsor olmanın yanı sıra, beş gün boyunca kendi teknesiyle de parkurda mücadeleye katıldı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Nexonya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koray Vural, yarış hakkında yaptığı konuşmada “Marmaris’in eşsiz suları ve koylarında yelkenler hem rüzgâra ve dalgalara hem de rakiplerine karşı mücadele etti. Nexonya olarak bu sene ilk kez katılım sağladığımız 33’üncü Marmaris Uluslararası Yarış Haftası’nı desteklemekten son derece memnun olduk. İstikrarlı bir şekilde 33 yıldır düzenlenen bu etkinlik, ülkemizin su sporlarına verdiği kıymet konusunda da oldukça gurur verici. Biz de firma olarak sporu destekleyecek faaliyetlerde yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Kazananlar

IRC 1: Frogfoot

IRC 2: Courrier Du Coeur

IRC 3: Buran

IRC 4: Bogatyr

IRC 5: Zacapa

IRC 6: Lettland

IRC CHR 1: Znat

IRC CHR 2: Storm Dancer

IRC CHR 3: Kacamak