Müzede 23 Nisan sevinci


Rahmi M. Koç Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na renkli bir etkinlik ile hazırlanıyor.

Müze, miniklere özel gerçekleştirdiği yelken ve otomobil boyama etkinliği ile 23 Nisan günü çocukları bir araya getirecek. Saat 12:00’de başlayacak yelken boyama etkinliğinde çocuklar yaratıcılıklarını yetişkinleri de ortak ederek sergileyebilecekler. Boyama etkinliğinin ardından saat 13:00 ile 15:15 arası dört ayrı yelken turu düzenlenecek.
Müzenin geleneksel hale gelmiş otomobil boyama etkinliği ise saat 13:00’te başlayarak, dört grup halinde gerçekleşecek. Minikler bu etkinlikte beyaz bir Vosvos’u renklendirecek.
Çocukların renklendirdiği yelken ve otomobil bir hafta boyunca Rahmi M. Koç Müzesi'nde sergilenecek. Kontenjanla sınırlı etkinliğe katılım için ziyaretçilerin müze gişesinden bilet alırken kayıt yaptırmaları yeterli olacak. Yetişkinler için ise imza günü düzenlecek ve Atatürk’ün kütüphanecisi Nuri Ulusu’nun oğlu Mustafa Kemal Ulusu, “Atatürk’ün Yanı Başında” isimli kitabı imzalayacak. Babası Nuri Ulusu’nun 12 yıl boyunca biriktirdiği tüm anıları derleyen yazar, kitapta Atatürk’e dair birçok anıya tanıklık etme fırsatı veriyor.