Sessa C68


İtalyan tasarımının cazibesi, şımartan ayrıntılar ve hepsinden önemlisi 21 metrelik C68’in lüks anlayışı Sessa’nın ‘amiral gemisi’ sıfatını güçlendiriyor.

2014 Mart ayında dergimizin kapağını süsleyen Sessa C68, güneşlenme alanına dönüşen kıçtaki oturma grubu, şık tik masası, ızgarasıyla konukları farklı bir hayata adım attırıyor. Baş güvertedeki güneşlenme alanı ise benzerlerinden farklı bir keyif vahası sunarak teknenin her feet’inin ayrı bir dünya olduğunu gösteriyor. Elektrikli sistemle kapanan gölgeliğin altındaki alanın rahatlığı ve hemen önündeki iki güneşlenme koltuğunun seyir halinde bile sunduğu ergonomi, C68’in unutulmaz detaylarından biri.

  

Kişiye özel tasarlanabilen iç mekansa renklerin, kumaşların ve ahşabın uyumu bakımından dört seçenekle sunuluyor. ‘Ink’ modern tasarımı, ‘Cocoa’ deri ve kahverenginin lüks tarzını, ‘Vintage’ cilalı ahşabın sıcaklığını ve ‘Ivory’ ise yumuşak renkler ile rahatlığı vurguluyor. Her birinin ortak noktası, alanın doğru kullanımı ve ışığın mekandaki hakimiyeti.

  

Üç ya da dört kamara seçenekleriyle sunulan teknede, ana güvertede bar olup olmaması ya da mutfağın alt veya ana güvertede olması tekne sahibinin seçimi. Ancak her durumda iki kişilik kumanda mahalli ve karşısında şekline tekne sahibinin karar vereceği bir masa-oturma grubu var.

  

Sessa C68 en büyük kozunu ise ana kamarada oynuyor. Neredeyse tekne boyunca uzanan cam yüzeyin üzerindeki lumbozlar açılabiliyor. Ink seçeneğinde, bu geniş pencerelerin önünde konumlandırılan iki geniş lavabo, uyanır uyanmaz denizi görmek için düşünülmüş. Cam kapılı duş kabini ile farklı banyo düzeni ise modern tasarım ile rahatlığı birleştiriyor.

2X1200-1700 HP Volvo Penta IPS motorlarıyla 31-37 knot hıza sahip olan Sessa C68’in 3.200 litre yakıt, 1.000 litre su kapasitesi var.

Sessa C68’in teknik özellikleri

Tam boy: 21,04 metre

En: 5,07 metre

Ağırlık: 30 ton

http://www.aqua-motor.com