Seyrine doyulmaz bir festival


Mavi filmlerin perdeyle buluştuğu D-Marin 7. Deniz Filmleri Festivali, 1-4 Eylül’de Turgutreis Cinemarine Açık Hava Sineması’nda sizi bekliyor!

Tu¨rkiye’nin en çok okunan tekne, yelken ve deniz ku¨ltu¨ru¨ dergisi Naviga’nın hayata geçirdiği Deniz Filmleri Festivali, Tu¨rkiye’nin ilk açık hava sinemasına sahip marinası D-Marin Turgutreis’te yedinci kez perdelerini açıyor. 1-4 Eylül tarihleri arasında her akşam saat 21:00’de başlayacak gösterimler ücretsiz olarak yapılacak. Birbirinden maceralı, komik, heyecanlı, duygusal bu dört filmi izlemek için sizleri
Cinemarine Açık Hava Sineması’na bekliyoruz...

1 Eylül Perşembe

Karayip Korsanları-Gizemli Denizlerde (Pirates of Caribbean)

Muzip korsanımız Jack Sparrow (Johnny Depp), eğlenceli ve maceralı bir hikayeyle yeniden karşımızda. Serinin dördüncü filminde, sonsuz yaşam sağlayan Gençlik Çeşmesi’ni bulmak için yola çıkan kaptanın yolu, bu kez geçmişinden gelen güzeller güzeli Angelica (Penelope Cruz) ile kesişir. Gençlik aşkının peşinde koşarken Sparrow, kendini bir anda korsan Karasakal’ın (Ian McShane) gemisi Kraliçe Anne’de esir düşmüş halde bulur. Sahtekar aşıklar, ezeli rakipler, gözyaşlarını hiçbir şey için feda etmeyen deniz kızları, elbette bol kahkaha ve aksiyonla beraber... Festivalin açılışına yakaşır bir cümbüşe hazır olun!

Yönetmen: Rob Marshall

Oyuncular: Johnny Depp, Penélope Cruz, Geoffrey Rush, Ian McShane

 

2 Eylül Cuma

Suda Yaşam (Aquatic Life of Steve Zissou)

Dünyaca ünlü bir okyanus bilimci olan Steve Zissou’nun (Bill Murray) hikayesini anlatan film, Kaptan Cousteau’ya mizahi bir saygı duruşu niteliğinde. Kendi adını taşıyan araştırma ekibinin lideri olan Zissou’nun ortağı, önceki açık deniz macerasında, bir köpekbalığı tarafından öldürülür. Bunun üzerine Zissou intikamını alabilmek için yeni bir keşif gezisine çıkar. Henüz tanıştığı ve ekibe dahil ettiği oğlu Ned (Owen Wilson), hayat hikayesini yazmak için peşinden ayrılmayan gazeteci Jane (Cate Blanchett) ile çıkılan bu seyir, kaptanı hiç ummadığı sürprizlerle karşılaştıracaktır. Wes Anderson’ın büyülü dünyası, bu kez denizlerin mavisi ile buluşuyor.

Yönetmen: Wes Anderson

Oyuncular: Bill Murray, Owen Wilson, Cate Blanchett

3 Eylül Cumartesi

Safelight

Babasının hastalığı ve kendi sakatlığı ile mücadele etmek zorunda olan Charles (Evan Peters), sorunlarından uzaklaşmak için fotoğraf çekmektedir. En sevdiği konu ise ışığıyla ona güven veren deniz fenerleridir. Çalıştığı markette karşılaşıp kendini kaptırdığı Vicky (Juno Temple) ise ailesi evden kovduğu için hayatını sokaklarda kazanmak zorunda kalan bir genç kızdır. Bu alışılmadık ikili, Kaliforniya kıyılarındaki deniz fenerlerini fotoğraflamak için yola çıkarlar. Hayata dair farklı olasılıkların olduğunu keşfettikleri bu yolculuk, ikisine de değişik kapılar açacaktır.

Yönetmen: Tony Aloupis

Oyuncular: Evan Peters, Juno Temple, Don Stark

 

4 Eylül Pazar

Dünyanın Uzak Ucu (Master and Commander)

Napolyon Savaşları esnasında İngiliz Kaptan Jack Aubrey (Russell Crowe) ve gemisi Surprise, Fransız savaş gemisi Acheron’u batırması, yakması veya esir alması konusunda emir alır. Ancak Acheron tarafından pusuya düşürülür. Surprise ağır hasar alsa da kaptanın ustalığıyla kaçmayı başarırlar. Kaptan Aubrey, intikam almak için Fransız gemisini takip etmeye karar verir. Horn Burnu’na kadar ilerleyen bu seyirde yaşanan zorluklar, kaptanın yakın dostu Doktor Stephen Maturin (Paul Bettany) ile arasındaki ilişkiye zarar verecek ve mürettebat içinde huzursuzlukların yaşanmasına sebep olacaktır. Kaptan Aubrey’nin zekası ve liderliği tüm bunları alt etmeye yetecek mi, yoksa Surprise Güney Okyanusu’nun hırçın dalgalarına yenik mi düşecek? D-Marin Deniz Filmleri Festivali’nin kapanışını soluk soluğa bir macera ile yapıyoruz.

Yönetmen: Peter Weir

Oyuncular: Russell Crowe, Paul Bettany, Billy Boyd

Daha fazla bilgi için:

www.denizfilmlerifestivali.com

Instagram: denizfilmlerifestivali