Sınırları aşmak


VRG Denizcilik, Türkiye temsilciliğini üstlendiği Brezilya kökenli NX Boats’un ardından Ranieri International'ı da filosuna ekledi.

Tasarım, performans ve teknolojiyi bir araya getiren, VRG Denizcilik 2017 yılında Türk deniz sektörüne katma değerli markalar ve müşterilerine kaliteli servis ve yepyeni bir hizmet anlayışı sunmak için İlyas Vurgeç tarafından kuruldu. Latin Amerika’nın en hızlı büyüyen tekne üreticisi Brezilya kökenli NX Boats'u Türkiye’ye getirerek başladı. Ülkemiz sularına gelerek teslimatı yapılan NX290 Exclusive Edition, NX400HT Horizon, NX250, NX260, NX280, NX360 modelleri kısa zamanda denizseverlerin beğenisini kazandı.

NX Boats markasıyla her geçen gün müşteri portföyünü genişleten VRG Denizcilik, son olarak marka portföyüne İtalya’nın önde gelen RIB ve tekne üreticisi Ranieri International'ı da ekledi. Cayman 38 Trofeo, Cayman 27 ve Next240 modelleriyle lüks deneyimi, estetik İtalyan tasarımı, konforlu performansı bir araya getiren Ranieri International, Türkiye’deki ilk sezonunda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şirket prensibi satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyeti olduğundan her ürünün baştan sona hizmet ve servisini bizzat yürütüyorlar. Bunun müşteri tarafından tercih edilme sebeplerinden biri olduğunu belirten firma, 2020 sezonu itibari ile Türkiye genelinde %100 müşteri memnuniyetiyle 50 tekne satışını başarıyla tamamladı.

Tecrübeli kadrosuyla Türkiye çapında geniş servis ağı, lojistik ve danışmanlık hizmetlerini tek bir çatı altında sunan firma, satış öncesi destek ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ana prensip olarak kabul ediyor.

Türkiye’den sonra Avrupa’da da distribütörlük ağını kurmaya başlayan VRG Denizcilik bünyesindeki NX Boats markası için İsviçre ve İtalya temsilcileri ile anlaştı, Fransa, Malta ile görüşmelerini sürdürüyor; Avrupa ve Arap ülkelerinde de ağını genişletmeye devam ediyor. İstanbul Kalamış’taki ofisinde ve Setur Kalamış Marina’daki iskelesinde müşterileriyle buluşan firma, önümüzdeki dönemde filosuna yeni markalar ve ürünler katmayı; Türkiye ofisini Avrupa ve Arap ülkelerindeki ana hizmet noktası haline getirmeyi hedeflediğini belirtiyor.

VRG Denizcilik filosundan

Tersanenin en büyüğü

Nx Boats-Nx400HT Horizon

12,40 metrelik boyu, 3,50 metrelik eniyle ideal bir hafta sonu teknesi olarak ön plana çıkıyor. Havuzlukta geniş U şeklinde oturma grubu bulunuyor. Kıç tarafta geniş yüzme platformundan ulaşılan barbekü seçeneği teknede keyifli saatler vaat ediyor. Açık plana sahip kamaranın baş tarafında iki kişilik bir yatak, arka tarafında geniş kapalı, oturma grubu, mutfak ve tuvalet yer alıyor. 2X300 ile 2X350 HP arasında Volvo Penta veya Mercury MerCruiser makineyle donatılabilen Nx400 2X300 HP ile 37 knot sürate ulaşıyor.

Mavi ateş

Ranieri International

Cayman 38 Trofeo

11,70 metre boyunda ve 3,80 metre eninde. Cayman serisindeki 38.0 Executive Trofeo modelinin havuzluğunda U şeklinde oturma grubu elektrikli masa ile evye, ocak ve buzdolabından oluşan mini mutfak var. Centre cockpit modelin dümen mahalli iyi bir görüş açısına sahip, aynı zamanda geniş kamarasıyla dikkat çekiyor. Ön güvertede geniş bir güneşlenme alanı olan RIB, 600 HP ile 1200 HP arasında farklı makinelerle donatılabiliyor