Size ait bir ada


Bavaria’nın amiral gemisi S45 ile Tuzla Viaport Marina’dan seyre çıktık.

Yaşam alanları

Kıç tarafta çok geniş bir platformla karşılanıyoruz. Bu platform demirdeyken, güneşlenmek ve denize girmek için tasarlanmış ve kullanışlı. Aynı zamanda minderlerle döşenmiş yine kıçta çok geniş bir güneşlenme koltuğu var. Bu alanın altında dinginin sığabileceği büyüklükte hacimli bir portuç mevcut. Kokpit ve salondan oluşan bölüme doğru adım atıyoruz. Bir kapı ile bu mekan, kıçtaki geniş oturma ve güneşlenme alanından ayrılıyor. Yukarı aşağı hareket sistemine sahip pencere, salon ve dümen mahalini dışarıdan ayırıyor. Kontrol panelleri ve dümenin olduğu bölüm, sancak tarafa konumlandırılmış. İskele tarafta katlanır masası ile U şeklinde geniş bir oturma grubu bulunuyor. Bu alanın hemen ön tarafında baş tarafa bakan bir koltuk olabilen ya da kıça doğru dönüp uzayabilen ve yatağa dönüşen akıllıca tasarlanmış bir kanepe bulunuyor. Siz dümendeyken misafirlerinizin yanınızda olması ve rahat edebilmeleri için düşünülmüş güzel bir detay...

  

Burası tamamen çok geniş camlarla donatıldığından seyir esnasında kesintisiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca teknenin tavanı elektrikli arkaya doğru açılan çok geniş hardtop sunroof’la tamamen açılabiliyor. Güneşten yararlanmak, seyir esnasında rüzgârı hissetmek isteyenler için güzel bir seçenek olarak sunulmuş. Yan güvertelerden başüstüne geçiş, konulan krom barlar sayesinde gayet güvenli ve rahat. Başüstünde üç kişinin uzanabileceği minderlerle döşenmiş bir diğer güneşlenme alanı mevcut.

Kamaralar

Teknenin donanımlarını gördükten sonra seyre çıkmak ve performansını görmek için hazırdık. Palamar yardımı geldikten sonra IPS sistemiyle donatılmış olan Bavaria S45 ile marinadan ayrıldık Öncelikle manevra kabiliyetini test ettik. IPS ile bu büyüklükteki bir tekneyi çok kolay kontrol edebiliyorsunuz. İki adet Volvo Penta motorla donatılmış tekne, elektronik gaz kolu sayesinde size çok hızlı bir şekilde tepki verebiliyor. 1500 devirde 8,5 deniz mili, 2500 devirde 20 deniz mili ve tam gaz olan 3200 devirde 27 deniz mili sürate ulaştık. Normal seyir süratinde giderken tekne içinde ses seviyesi düşük ve sallantı hissedilmiyordu. Ayrıca tam gaz giderken dümeni alabanda yaptığımızda 25°’ye kadar yatan teknede denge inanılmaz iyiydi. 0’dan maksimum sürate 40 saniye gibi kısa sürede ulaştık. Kullanılan teknoloji adeta sürüş keyfini kat kat artırıyordu. Yukarıda anlattığımız S45, performansı ve hissettirdiği güvenlik dışında, lüks ve benzersiz bir yaşam tarzı sunuyor. Her koşulda güvenli, ergonomik, hızlı, lüks ve zarif tasarım anlayışının ürünü sade ve net çizgilerle tasarlanan mobilyalar ve malzemelerin kalitesi ile bir hayali gerçeğe dönüştürmüş. Özetle; Bavaria S45’i deneyimlemenizi tavsiye ederim.

Teknik özellikler

Tam boy: 13,83 metre

En: 4,41 metre

Ağırlık: 12.900 kilogram

Su kapasitesi: 410 litre

Yakıt kapasitesi: 1.500 litre