Tekne tatilini tercih etmek için 12 süper neden!


Otel tabularını yıkan tekne tatilleri, hem çocuklar hem de yetişkinler için çok ideal!

Yaz mevsimi gelmeden tatil planları yapmaya başlar, dört-beş ay önceden sıcak günlerin ve serin mavi suların hayalini kurarız. Bireysel tatillerde plansız olmanın maceralı yanları tatlı gelse de aile tatillerinde biraz daha erken plan yapmak, hem yetişkinler hem de çocuklar için hayatı kolaylaştırır. Tam da bu noktada özellikle pandemi koşullarında otel tatilleri yerini tekne kiralamaya bırakıyor.

Aileler için teknelerin otellerden daha rahat olmasının 12 nedeni

Doğa ile etkileşim

Suda olmak ve şnorkelle yüzme gibi aktivitelere katılmak, çocuklarınızın doğayı daha yakından tanıyarak, çevreye ve doğaya saygı duyan bireyler olarak yetişmelerinde büyük rol oynar.

Özel bir teknede sağlanan güvenlik

İnsan trafiğinin oluştuğu kalabalık yerlerden ve diğer turistlerden uzak durma isteğinizin yanı sıra pandemi koşullarında da endişelenmenize gerek olmayacak bir aile tatili çok daha rahatlatıcı olacak.

Unutulmaz benzersiz deneyimler

Özellikle çocuklar için tatiller heyecan verici ve özeldir, hele bir de teknede tatil yapılıyorsa; çocuklarınız için benzersiz deneyimler ve anılar beraberinde gelecek, tatil dönüşü arkadaşlarına koşarak anlatacakları anılar birikecek.

Gürültü şikayeti yok

Çocuklar zaman zaman gürültülü olabilir ve bir de oteldeyseniz yan taraftaki konuklardan şikayet alabilirsiniz. Bir tekne alır ya da kiralarsanız denizde böyle bir sorunun ortaya çıkma ihtimali bile olmayacak çünkü çocuklarınızın sesine eşlik edecek tek ses yan komşunuz olan dalgaların sesi.

Rahatsız edici gürültü yok

Aynı şekilde, bir otelde, yan odada veya odanızın hemen dışında parti yapan gürültülü bir grupla sıkışıp kalabilirsiniz. Tekne yaşamı huzur ve sessizliği garanti eder. Bağlandığınız koy kalabalıklaştığında başka bir koya gitme özgürlüğü de cabası.

Heyecanlı günler = dinlendirici geceler

Yüzerek, keşfederek, yelken açarak geçen bir günün ardından, çocuklarınız yorgun bir şekilde yataklarına düşecekler, bu da herkes için sakin ve dinlendirici bir uykuyu beraberinde getirecek.

Sıfır kalabalık

Havuzlu veya sahilli bir oteliniz olacak kadar şanslı olsanız bile,  ortak alanlar için savaşmanız gerekecek.Oysa teknedeyken, etrafınızda sadece kendi dalgalarınız vardır.

Teknede alternatifleriniz

Kano, stand up paddle veya jet ski gibi su oyuncaklarını tekne rezervasyonunuza dahil edebilir ve tatiliniz boyunca boş zamanlarınızda kullanabilirsiniz.

İstediğini, istediğin zaman ye

Aşırı pişmiş yumurta ve kutu mısır gevreğinden oluşan standart otel kahvaltıları ve açık büfe saatini bekleme stresi yerini; sizin damak zevkinize ve öğün saatinize göre şekillenmiş bir yemek programına bırakacak. Hatta teknenin arkasından sallandırdığınız olta o günün kısmetiyle şenlenebilir.

Kaliteli aile zamanı

Çocuklarınızın teknede olması, otellerde yer alan çocuk aktivitelerinden daha güçlü ve zenginleştirici şartlarda manevi olarak beslenmesini sağlar. Burada geçirdiğiniz anılar ve deniz şartlarında oluşan güçlü bağlar, çocuklarınızla aranızda anlamlı bir iletişim oluşturur.

Daha fazla yer görün

Çocuklarla seyahat ederken her şeyin en kolayı sizin için idealdir. Teknedeyken bulunduğunuz noktadan farklı bir varış noktasına seyrederken, bavul ve eşya taşıma gibi zorluklarla karşılaşmayacaksınız. Hava müsaade ettiği sürece koy koy dolaşıp her sabah başka bir manzarada uyanmanın keyfini çıkarabileceksiniz.

Yeni beceriler edinin

Çocuklar yeni şeyler öğrenmek ister fakat başlarda biraz isteksiz olabilirler. Teknede olmak onlara balık tutma, yelken yapma veya dalışla ilgili yeni bilgiler ve beceriler edinmesini sağlar.