Tekneden karaya, doğru masaja


Yine zor bir kış geçirdik, hepimiz huzur ve keyif dolu bir yazı hak ettik. Kafalarımızı dağıtmak, içimizde biriken enerjiyi boşaltmak için mavilikler bizi bekliyor.

Hillside Beach Club

İyi hissettirme misyonuyla yola çıkan Hillside Beach Club, öğretirken eğlendiren ‘edutainment’ akımı doğrultusunda geliştirdiği atölyeler, misafirlerinin ilgi alanlarına göre tasarladığı özel programlar, detox menüleriyle Fresh Start programı ve sağlıklı beslenme seçenekleri sunan wellness büfesi ile misafirlerine sağlıklı bir yaz vaat ediyor. Otelde yaz boyunca özel fitness aktiviteleri ve yoga saatleri gerçekleştirilecek. Yaz boyunca hem zihinleri hem de bedenleri rahatlatacak farklı aktiviteler olacak.

Fotoğraf tutkunları için, yarım gün süren KirmeÖlüdeniz yürüyüşü bu seçeneklerden biri. Tarihi geçmişi Antik Likya Dönemi’ne uzanan ve etkileyici manzaralar sunan Yeşilüzümlü-Nif arasındaki parkur ise özellikle bisiklet tutkunlarına hitap ediyor. Dileyen misafirler bu rotayı Hillside’in elektrikli bisikletleriyle deneyimleyebilecek. Doğa aktivitelerinin sonundaki ödül ise masaj. Hillside bünyesindeki Sanda Nature SPA’da bu yıl yeni bir masaj var: Aegean Seeds masajı. Ege tohumlarının kullanıldığı özel yağlar ile zenginleştirilen bu masaj çam ormanı içinde yer alan bakım odalarında gerçekleştiriliyor.

Caresse Bodrum

Bodrum ve Bitez Koyu arasındaki Asarlık Mevkii’nin en sakin ve gizli noktasında konumlanan Caresse, a Luxury Collection Resort&SPA, Bodrum, SPA hizmetinin yanı sıra detoks klinikleriyle de birbirinden farklı seçenekler sunuyor. Caresse Bodrum bünyesinde Tıp ve Ayurvedik Dr. Buğra Öktem işbirliği ile yapılacak Dharma Detoks Klinik, misafirlerine ruhen ve bedenen yenilenme ve aydınlanma fırsatı sunan uzun dönem bir program olacak. Dr. Öktem, insan mutluluğu ve sağlığını fiziksel ve ruhsal bütünlük içerisinde değerlendiren pratiklerini sunacak.

Ruhu ve bedeni arındırmaya yönelik gerçekleşecek program detoks, SPA, doğa aktiviteleri, ayuverdik eğitimler ve yoga çalışmalarını kapsayacak. Özel servis ve bağlama imkanları ile tekne ve yatların uğrak noktası da olan Caresse Bodrum’da Buddha-Bar Beach ve Barbarossa hem tekne misafirlerinin hem de Bodrum tutkunlarına hizmet verecek. Bodrum’da sezonu geçirmeyi planlayan misafirler için ise Caresse, Luxury Collection Resort & SPA, Bodrum Residences’ta kısa ve uzun dönem kiralama ve satış seçenekleri de sunuyor.

Martı Hemithea Otel

Martı Hemithea, Marmaris’in en güzel marinalarından biri olan Martı Marina’da bulunuyor. Dolayısıyla teknenizi marinaya bağladıktan beş dakika sonra kendinizi masaj yaptırırken bulabilirsiniz. Tanrıça Hemithea, asırlar boyunca Hisarönü’nde bulunan ve eski zamanların sağlık merkezi olarak bilinen Bybassos’ta insanlara sağlık ve uzun ömür verdi. Martı Hemithea, Hisarönü’deki bu tarihi misyonu sürdürerek, mistik atmosfer ve bambu ormanı bulunan SPA’sıyla müşterilerini ağırlıyor.

Masajlar deneyimli uzmanlar tarafından açık havadaki bambu ormanında, hepsi deniz manzaralı odalarda ya da terapi odalarında gerçekleştiriliyor. Otelin SPA bölümünde Türk hamamının yanı sıra sauna, buhar odası, hidro masaj, klasik vücut ve bölge masajları, terapi, aroma terapi, anti selülit masajı, rahatlatıcı masaj, Thai masajı, parafin banyosu, cilt bakımı gibi seçenekler sunuluyor.

Sabrinas Haus

Bakir koylarla dolu Datça Yarımadası’nın en güzel noktalarından biri olan Bozburun’da bulunan Sabrinas Haus, diğerlerinden farklı olarak butik bir otel. Az sayıdaki müşterisine öz hizmet veren Sabrinas Haus, butik anlayışında mükemmeli yakalamak için yaklaşık 10 yıl önce oda sayısını azaltmış. Otelin minik bir patika yol dışında medeniyetle hiçbir bağlantısı yok.

En rahat denizden ulaşılabilen otel, tekneyle gitmek için çok ideal. Teknesi olmayan misafirler otelin Chris Craft marka teknesiyle alınıyor. Açık alan fitness, yoga ve pilates gibi spor aktivitelerinin yanı sıra doğada yürüyüş, jogging ve tırmanma, kano turu, dalış gibi imkanlar da mevcut. Masajlar deniz kıyısındaki özel alanda gerçekleştirilebildiği gibi dileyen misafirler odasında da bu hizmeti alabiliyor. Masajlar işin uzmanı Taylandlı masözler tarafından gerçekleştiriliyor.

Reges, a Luxury Collection Resort & SPA

Bu kez rotamız Çeşme... Marriott Otel Grubu’na ait The Luxury Collection markasının Türkiye’deki üçüncü oteli olan Reges, Ege Denizi’nin büyüleyici sahili Çeşme’de bulunuyor. Çeşme’ye çok yakın bir mesafede olmasına rağmen son derece izole ve güvenilir bir konumda bulunan Reges, a Luxury Collection Resort & SPA, iki ayrı binasında bulunan 93 oda ve 11 suitinde Çeşme Yarımadası’nın panoramik deniz manzarasını tüm misafirlerine sunuyor.

Otel bünyesinde bulunan ve 1.400 metrekarelik alana yayılmış SPA Reges, fitness merkezi, sauna ve buhar odası alanları, Türk Hamamı, masaj odaları ve kapalı havuzu ile ruhunu dinlendirmek isteyenlere keyifli bir SPA deneyimi yaşatıyor. Usta ve şifalı ellerle birer terapiye dönüşen, dünya çapında ünlü masaj teknikleri, aromatik yağların ve suyun dinginleştirici etkisi, geleneksel hamam ritüelleri, arındırıcı sauna ve buhar deneyimleri, ısıtılmış deniz suyuyla dolu havuzlar SPA Reges’de misafirlerin huzur dolu bir tatil geçirmesini sağlıyor.