Tuna Masters Teos turnuvası tamamlandı


Tuna Masters Teos, Teos Marina ev sahipliği ve Bitci.com ana sponsorluğunda ve Murat İyriboz ve Elvio Pennetti’nin organizatörlüğü ile gerçekleşti.

Bu yıl 51 teknenin yarıştığı yaptığı  turnuvanın birinci gününde Tornado, Fiüme ve SIS-35 takımları dereceye girerken, ikinci gün SIS-35 ve Stafu takımlarının balıkları konuşuldu. Turnuva sonundaysa “en büyük balık” kategorisinde birinci, turnuvanın ilk gününde yakaladığı 89,80 kilogramlık orkinosla Fiüme takımı Bitci.com Türkiye Sorumlusu Faysal Şefkatlioğlu‘ndan ödülünü aldı. “En çok balık” kategorisinde ise 3 orkinosla Tornado teknesi birinci oldu. Aynı zamanda turnuvada en yüksek toplam puana sahip olan Tornado takımı, ödülünü Teos Marina Genel Müdürü Faruk Günlü’nün elinden aldı.

Kazanan yarışmacılara Tuna Masters özel giysileri, Zenaq kamış, 20.000-40.00-60.000 ve 100.000 değerinde Bitcicoin, The Economist Bitci tablosu, Hotel Swissotel Resort Bodrum’dan konaklama, Bahçe Dekor’dan rejisör koltuğu, Depar Seascooter RS 2, Stafu’dan özel koleksiyon giysiler, Raymarine Element 7 S balık bulucu, Nature’s Work’ten sanat eseri niteliğinde ahşap eserler hediye edildi.  Aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanlığı onayıyla turnuva boyunca tutulacak orkinosların boyunun minimum 115 cm olması koşulu, yarışma organizatörleri tarafından, turnuvanın birinci günü minimum 140 cm, ikinci günüyse minimum 150 cm olacak şekilde değiştirildi ve bu sayede yarış boyunca toplam 28 release (yakalanan balığın zarar görmeden geri salınması) yapıldı. Turnuva, 11 Eylül Pazar günü yapılan ödül töreni sonrasında verilen gala yemeğiyle sona erdi.

www.teosmarina.com.tr