Yeni yıl kırmızısı


Lagoon‘un yeni modeli Sixty 7, ışığın sınır tanımadan mekana aktığı bir tasarım... bu ‘süper’ çift gövdeli yata kırmızı çok yakışıyor.

  

“Sixty 7 her şeyden önce şunu ifade ediyor: Arzulanan zarafet. Kaynağını çizgilerinin saflığı içinde bulan bir zarafet. Aykırılıklarıyla mutlu eden bir güzellik: Engin ve özlü, göz önünde olmaktan kaçan ama var olduğunu hissettiren. ” Patrick le Quément, tasarımcısı Tasarımcısının bu sözlerle anlattığı Lagoon Sixty 7’ı tanımaya dışarıdan başlayalım...

Baş tarafta neredeyse süperyatların flybridge’i kadar alan sunuyor. Güverte ile hemzemin bu alanın yanı sıra birkaç basamakla inilen ve mini barı içeren keyif köşesi de içeri ile dışarısı arasında köprü görevi görüyor. Kıç havuzlukta yemek masası dışında bir de koltuk bulunuyor. Bu koltuk, istenirse dışarı dönerek denize nazır hale getirilebiliyor. Yüzme platformu ise konuklar için ‘cup!’ sesinden önceki son basamak.

  

Daha da kalabalığız diyorsanız, Lagoon Sixty 7’da mekanlar tükenmiyor! Flybridge yemek masası ve oturma gruplarıyla ayrı bir ekibi daha ağırlayabilecek genişlikte. İsterseniz burayı güneşlenme minderleriyle de donatabilirsiniz. Özellikle mutfak tasarımda tüm bu alanlarda servis yapacak mürettebatın ihtiyaçları da düşünülmüş. “Yeni Sixty 7 çevrenizdeki nefes kesen manzarayı size sunarken, görüş alanınızı kısıtlamayan tasarımıyla bir evrimin son aşamasıdır” diyor Nauta Design’dan Massimo Gino. Dört, beş ya da altı kamaralı yerleşim planı sunulan katamaranda seçenekler çok ancak salonun 360° deniz manzarası ile aydınlık ortamı standart. Mimari tasarımda imzası olan Marc Van Peteghem’e göre iç ve dış mekanlar arasındaki geçişlerin uyumu teknede samimi ve keyifli anlar yaratıyor. “Ailenizle veya arkadaşlarınızla geçirebileceğiniz her anın olduğunuz yere uygunluğunu gözeterek tasarladığımız bir tekne” diyen Peteghem’e katılmamak elde değil. Çünkü Lagoon Sixty 7 akılcı çözümleri ve sade çizgileriyle neden karada yaşadığınızı sorgulatacak bir tekne. Hayaliniz okyanusları geçmek ya da sakin kıyıların tadını çıkarmak olabilir. Bu katamaranın ortaya konumlandırılmış dümen mahalli seçtiğiniz manzarayı kesintisiz izleyebilme ve güvenli seyir imkanını birlikte sunuyor. Performans ve uzun menzil arasındaki dengeyi korurken konuklarını rahat ettirmeyi biliyor. Bize ise yeni yıl dileklerimizin arasına bir Lagoon Sixty 7 eklemek düşüyor. 

Teknik özellikleri

Tam boy: 20,15 metre

En: 10 metre

Su kesimi: 1,15 metre

Ağırlık: 48,3 ton (Boş)

Motor: 2X340’ten 440 HP’ye kadar

Yakıt kapasitesi: 4X1375 litre

Su kapasitesi: 2X500 litre